USA: Donald Trump zamierza powołać płk Macgregora na stanowisko ambasadora USA w Niemczech

Prezydent USA Donald Trump ogłosił w poniedziałek zamiar nominowania weterana armii USA, pułkownika w stanie spoczynku Douglasa Macgregora na stanowisko ambasador Stanów Zjednoczonych w Niemczech. Płk Macgregor wielokrotnie udzielał komentarzy portalowi Kresy.pl.

W poniedziałek prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił zamiar nominowania emerytowanego pułkownika amerykańskiej armii Douglasa Macgregora na stanowisko ambasador USA w Niemczech –  poinformował   Biały Dom.

  Jak pisaliśmy  , w kwietniu bieżącego roku Douglas Macgregor był jednym z dwóch kandydatów do objęcia stanowiska wiceszefa Pentagonu ds. polityki.

Przypomnijmy też, że w ubiegłym roku    p     łk Macgregor był jednym z głównych kandydatów na nowego doradcę Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego  .

Douglas Macgregor jest emerytowanym pułkownikiem armii Stanów Zjednoczonych, planistą wojskowym oraz założycielem firmy konsultingowej Burke-Macgregor Group LLC. Bardzo często występuje w mediach w roli eksperta od spraw związanych z polityką bezpieczeństwa i obronności. Materiały jego autorstwa, dotyczące spraw wojskowych, wywarły duży wpływ na kierunki transformacji sił lądowych Stanów Zjednoczonych, NATO oraz Sił Obronnych Izraela.

Warto zaznaczyć, że portal Kresy.pl jako pierwszy w Polsce dostrzegł postać płk Macgregora, zamieszczając zarówno teksty na jego temat, jak i komentarze, których udzielał specjalnie nam.

PRZECZYTAJ:    Płk Macgregor dla portalu Kresy.pl: Trump musi oczyścić Departament Obrony i swój personel  

CZYTAJ RÓWNIEŻ:    Płk Macgregor dla portalu Kresy.pl: Trump nie chce zmiany reżimu w Syrii  

ZOBACZ:    Donald Trump wie, że nadszedł kres amerykańskiego imperium  

whitehouse.gov / kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!