Lech Wałęsa umawia się na robotę!

Lech Wałęsa (77 l.) jest już coraz bliżej upragnionej pracy! Epidemia, przez którą były prezydent stracił cześć dochodów, zmotywowała go do poszukiwań dodatkowego zajęcia. Gdy ogłosił to w Fakcie na początku czerwca, legendę „Solidarności” postanowił zatrudnić prezes Naczelnej Rady Zrzeszeń Handlu i Usług. I jak ustaliliśmy, właśnie trwają negocjacje dotyczące warunków zatrudnienia.

Jak to się stało, że prezes rady Tadeusz Zagórski zaproponował pracę Lechowi Wałęsie? Wszystko zaczęło się w maju, gdy legenda „Solidarności” udzieliła wywiadu w programie „Koronawirus. Raport Faktu”. Były prezydent przyznał, że zaczyna brakować mu pieniędzy.

– Tęsknię za wyjazdami, bo mi pomagały dokładać do chlebka – przyznał Lech Wałęsa. – Miałem strasznie dużo kontraktów, naprawdę dobrych i to mi wyrównywało braki wszelkie. A dzisiaj to odpadło, więc myślę nad jakąś pracą w nadgodzinach.

Gdy tylko program ukazał się w internecie, niemal natychmiast zarówno do Faktu, jak i samego byłego prezydenta odezwał się prezes izby handlu. Pan Tadeusz Zagórski postanowił poratować Lecha Wałęsę w tych trudnych czasach i dać mu pracę.

– Zakres pracy, o ile pan prezydent wyrazi taką chęć, ustalimy wspólnie. Chcemy, by pomagał nam w walce o polski handel. To stanowisko stworzymy specjalnie dla niego. Może też liczyć na satysfakcjonującą pensję – mówił w rozmowie z Faktem prezes Zagórski.

Lech Wałęsa potrzebował trochę czasu na zastanowienie, ale potem udało nam się dowiedzieć, że jest bardzo zainteresowany tą propozycją.

– Jestem gotów do pracy! Mogę być wykorzystywany do różnych, ale szlachetnych zadań. Wciąż są otwierane przede mną drzwi nie tylko polityczne, ale też ekonomiczne. A zarobki? Kiedyś o tym nie myślałem, byłem idealistą, a pieniądze mnie nie interesowały. Teraz trochę zaczyna ich brakować – powiedziała Faktowi legenda „Solidarności”.

Teraz cała sprawa zmierza ku szczęśliwemu finałowi.

– Wszystko zmierza w dobrym kierunku, cały czas negocjujemy, by obie strony były zadowolone. Myślę, że niebawem ogłosimy sukces – zdradza Faktowi prezes rady Tadeusz Zagórski.

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

Były prezydent już niedługo może zacząć walczyć o polski handel

Były prezydent narzeka, że stracił lukratywne, zagraniczne kontrakty

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*