Michał Wójcik o konwencji stambulskiej: nasze przepisy chronią lepiej

Polskie ustawodawstwo idzie dużo dalej, jeśli chodzi o ochronę praw osób, co do których stosowana jest przemoc – powiedział w programie „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Skomentował w ten sposób plany wypowiedzenia przez Polskę konwencji stambulskiej, która według niego ma warstwę ideologiczną.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował w sobotę o podjęcie formalnych prac nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej. – Składamy w poniedziałek formalny wniosek do resortu rodziny o podjęcie prac formalnych nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej – zapowiedział.

do tej zapowiedzi odniósł się w Polsat News wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. – Nie wszystkie kraje ratyfikowały albo podpisały konwencję stambulską – stwierdził. – Wiele krajów w Europie stwierdziło, że nie chcą mieć w swoim porządku prawnym konwencji stambulskiej – dodał. Jako przykłady wymienił Litwę, Łotwę, Słowację, Węgry, Czechy, Wielką Brytanię, Lichtenstein i Bułgarię.

Według wiceministra sprawiedliwości polskie przepisy chronią lepiej niż konwencja antyprzemocowa. – My mamy bardzo dobre ustawodawstwo, które chroni prawa kobiet oraz wszystkich osób, w stosunku do których stosowana jest przemoc – powiedział. – Poza przepisami z kodeksu karnego mamy także ustawę antyprzemocową. Ona niedawno została przegłosowana, za kilka miesięcy wejdzie w życie. Przewiduje ona bardzo daleko idącą ochronę praw osób, co do których stosowana jest przemoc i nie dotyczy to wyłącznie kobiet – argumentował.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*