Marcin Kowalczyk: Dlaczego piszemy o wakacjach Szumowskiego [OPINIA]

Marcin Kowalczyk, zastępca redaktora naczelnego Faktu pisze, skąd decyzja redakcji o ujawnieniu, gdzie spędza wakacje minister zdrowia Łukasz Szumowski. – Pan Szumowski przed wejściem do polityki sprawił, że „zniknął” jego majątek, bo przepisał go na żonę – podkreśla Marcin Kowalczyk. I przypomina, że to właśnie luksusowa, 7-hektarowa posesja, na której bawi szef resortu zdrowia z rodziną, jest tym majątkiem, którego nie widać w oświadczeniu.

Nasi politycy potrafią czarować nie tylko wyborców. Potrafią sprawić, że zniknie 7-hektarowa posiadłość! Taką magiczną sztuczką może pochwalić się Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Chociaż sam już nie wiem, czy nie lepiej mówić do niego „pan czarodziej”. Pan Szumowski przed wejściem do polityki sprawił, że „zniknął” jego majątek, bo przepisał go na żonę. Polacy, go nie widzą, bo nie musi go już ujawniać w oświadczeniach, ale może z niego korzystać, jakby należał do niego.

Właśnie dlatego piszemy o urlopie ministra Szumowskiego. Czy to nie jest bezwstydne? Czy tak powinien zachowywać się szef resortu w ważnym, 38-milionowym europejskim państwie? Dość czarowania! Politycy muszą ujawniać majątki swoich rodzin!

 Marcin Kowalczyk, zastępca red. nacz. gazety Fakt 

Kiedyś ta nieruchomość była jego

Trzeba przyznać, że robi wrażenie

Oboje są lekarzami

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!