Ważą się losy ministrów. Ważne spotkanie w siedzibie PiS

Choć już dawno po wyborach, a do najbliższych jeszcze prawie 3 lata, nie oznacza to, że politycy wypoczywają. W siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej zebrało się po południu prezydium Komitetu Politycznego: główny temat to planowane zmiany w rządzie. To właśnie dziś wielu ministrów dowie się, że ich misja właśnie dobiegła końca.

W spotkaniu przy Nowogrodzkiej uczestniczą najważniejsi politycy ugrupowania. To oczywiście prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, wicepremierzy Piotr Gliński i Jacek Sasin, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, wiceprezesi PiS Mariusz Błaszczak, Adam Lipiński, Antoni Macierewicz i Beata Szydło.

O planowanych zmianach w rządzie mówił jeszcze w czwartek Ryszard Terlecki. Usłyszeliśmy m.in. że ma zostać zmniejszona liczba resortów – każdemu z koalicjantów PiS miałby przypaść jeden resort (do tej pory mieli po dwa).

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk mówił dziś w radiowej Jedynce, że po blisko czterech i pół roku jest czas, by „podjąć decyzje, które pozwolą jeszcze efektywniej działać”. Dodał też, że „są prowadzone analizy pod kątem łączenia niektórych resortów”. Pytany o zmiany personalne, które dotyczyłyby też koalicjantów PiS, czyli Porozumienia i Solidarnej Polski, Dworczyk powiedział tylko, że „w tej chwili trwają rozmowy w naszym środowisku politycznym”. Dodał również, że, „trwają też rozmowy z partnerami”.

 Koalicjanci niezadowoleni 

Co na to koalicjanci? Wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek powiedział w czwartek wieczorem, że prezydium zarządu Porozumienia przekazało prezesowi partii Jarosławowi Gowinowi instrukcję negocjacyjną dotyczącą nowej umowy koalicyjnej w ramach Zjednoczonej Prawicy. Zaś polityk Solidarnej Polski Michał Woś stwierdził w piątek w TVN24, że propozycja PiS dotycząca rekonstrukcji rządu nie spotkała się z uznaniem Solidarnej Polski. „Nie planujemy zmiany liczby resortów. Zachęcamy do rozmów o programie” – oświadczył.

Porozumienie ma swoich przedstawicieli w dwóch resortach: rozwoju (Jadwiga Emilewicz) oraz nauki i szkolnictwa wyższego (Wojciech Murdzek). Solidarna Polska ma „swoich” ludzi w resorcie sprawiedliwości (Zbigniew Ziobro) i środowiska (Michał Woś).

Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości liczy 235 posłów, wśród nich jest 19 posłów Solidarnej Polski oraz 18 Porozumienia.

  Jak Nowak na Ukrainie drogi budował     Sensacyjne ustalenia. Czy szef TVP wpływał na śledztwo w sprawie swojego syna?  

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

Beata Szydło zjawiła się bez słynnej broszki

Stanisław Karczewski nie wyglądał na zadowolonego

Antoni Macierewicz jak zwykle na pełnym luzie

Adam Lipiński myślami błądził chyba gdzie indziej

Jacek Sasin – miał podać się do dymisji, jeśli nie będzie wyborów 10 maja

Premier Mateusz Morawiecki zmęczony trudami kampanii

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*