Mateusz Morawiecki zdradził plany dotyczące przyszłości Łukasza Szumowskiego

24 lipca w siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie odbyło się spotkanie najważniejszych przedstawicieli partii. Prezydium Komitetu Politycznego PiS dyskutowało o rekonstrukcji rządu. Po zakończeniu obrad premier Mateusz Morawiecki pojawił się w programie Polsat News „Gość Wydarzeń”, gdzie został zapytany m.in. o przyszłość ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego.

Mateusz Morawiecki pytany w Polsat News o rekonstrukcję rządu, zapowiedzianą przez prezesa PiS powiedział, że „nie ma tutaj decyzji”. Przyznał, że sprawa była wśród wielu tematów piątkowego spotkania kierownictwa PiS.

– Rozmawiamy w różnych konfiguracjach personalnych o tym, jak najlepiej ukształtować rząd, natomiast rekonstrukcja nie jest ani dobra, ani zła – powiedział premier. – Ona może być bardzo dobra, może być słabsza, w zależności od tego, jakimi będzie się charakteryzowała cechami – dodał szef rządu.

 Morawiecki o rekonstrukcji rządu: „Personalia to jest kwestia wtórna” 

Zadeklarował, że jego celem jest, „żeby ten rząd po pewnej rekonstrukcji – jak głęboka ona będzie, tego jeszcze nie zadecydowaliśmy – był dynamiczny, żeby procesy decyzyjne przebiegały szybko, żeby procesy inwestycyjne mogły być łatwiejsze, bo na tym nam bardzo zależy”. – Personalia to jest kwestia wtórna –zaznaczył.

Morawiecki został zapytany, czy zostanie zredukowana liczba ministerstw powiedział: „taka opcja nie jest wykluczona, ale ostateczne decyzje tutaj jeszcze nie zapadły”.

Podkreślił też, że decyzja o tym, czy Jarosław Gowin (Porozumienie) znów zostanie wicepremierem, musi zostać „wypracowana w ramach kierownictwa Zjednoczonej Prawicy”, z udziałem Gowina i Jarosława Kaczyńskiego.

 Czy Łukasz Szumowski pozostanie w rządzie? 

Premier został także zapytany, czy minister zdrowia Łukasz Szumowski pozostanie w rządzie. – Ja wobec pana ministra Szumowskiemu nie mam żadnych innych planów, mam nadzieję na współpracę z panem ministrem – powiedział.

– Ja jestem przede wszystkim przewdzięczny panu ministrowi Szumowskiemu za to, że tak wspaniale bronił Polaków przed koronawirusem, za właściwe decyzje. Za to, że tak odważnie podejmował te decyzje i dzięki niemu przeszliśmy tę fazę w miarę suchą nogą, a jeżeli będzie druga fala, myślę, że się nauczyliśmy żyć coraz lepiej z tą epidemią – zaznaczył szef rządu.

Według premiera zasługi Łukasza Szumowskiego i świadectwo jego sprawności to również „gigantyczny skok cywilizacyjny w zakresie informatyzacji służby zdrowia: elektroniczne recepty, elektroniczne zwolnienia; coś, co się przez dziesięciolecie nie udało”.

W ubiegłą niedzielę prezes PiS zapowiedział, że w rządzie „na pewno będą zmiany personalne”, rząd ma być inaczej skonstruowany; Kaczyński zadeklarował zarazem, że „premier zostaje.

Bon turystyczny – ta nazwa może być trochę myląca. W trakcie prac nad ustawą okazało się bowiem, że nie na każdego rodzaju turystyczną aktywność można te pieniądze wydać. Wyjaśniamy, na co konkretnie można, a na co nie można, wydać 500 zł z bonu turystycznego na dziecko.

Wiceminister rozwoju w środę 22 lipca podał datę, kiedy będzie można odebrać bon turystyczny 500 zł na dziecko. – Od 31 lipca rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS – przekazał PAP wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Tutaj wyjaśniamy, jak dostać bon turystyczny – wszystko co musicie wiedzieć o dodatkowych 500 zł na dziecko.

Ta wiadomość spadła na pana Adama jak grom z jasnego nieba! Postawny, wysportowany 38-letni górnik, szczęśliwy mąż i tata rocznej Helenki nagle dowiedział się, że ma bardzo rzadką chorobę. I owszem, jest dla niego lek – jeden jedyny na świecie. Ale kosztuje fortunę, ponieważ NFZ tego rodzaju terapii nie refunduje. Państwo postawiło na nim krzyżyk, ale wciąż jest czas na ratunek!

Uwaga, zostało kilka dni na to, żeby złożyć wniosek o wypłatę dodatku solidarnościowego za lipiec. Żeby dostać pieniądze za obecny miesiąc, trzeba zdążyć z wnioskiem do końca tego miesiąca. Przypominamy, komu się należy i co trzeba zrobić, aby dostać dodatek solidarnościowy wypłacany z powodu koronawirusowego kryzysu.

Polacy czekają na możliwość zrealizowania bonu turystycznego, co ma być możliwe od 31 lipca. Szybsi niż rząd okazują się być oszuści, którzy już przypuścili atak na polskie rodziny i różnymi metodami próbują wyłudzić pieniądze od Polaków, używając do tego właśnie bonu turystycznego.

Opalanie twarzy i ciała. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego? Niekoniecznie! Aby cieszyć się zdrową i długotrwałą opalenizną twarzy i ciała, należy podejść do opalania… z głową. Zobacz, jakich błędów unikać podczas opalania i jak można w łatwy sposób dodać sobie kolorytu nawet jeśli spędzamy urlop w mieście. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wyjdziesz na słońce!

Nadal nie wiadomo, kto zamordował Elenę. Wysiłki jej siostry Chiary, by wyjaśnić tę zbrodnie, niestety nie doprowadziły do rozwikłania tej tragicznej tajemnicy. Tropy prowadziły w różnych kierunkach, ale się urywały. Czy się dowiemy, do czego doszło w mieście Matera na południu Włoch? Przed nami dalszy ciąg tej historii opowiedzianej we włoskim serialu „Siostry”.

Wystawiając skórę na działanie promieni słonecznych narażamy się na ryzyko oparzeń. Czasem zdarza się, że zaśniemy leżąc na słońcu i okazuje się, że nasza skóra nie wygląda najlepiej, a do tego towarzyszą nam nieprzyjemne dolegliwości, takie jak pieczenie czy świąd. W takim przypadku warto wykorzystać domowe sposoby na oparzenia słoneczne.

Smoothie – jak przygotować pyszny owocowy i/lub warzywny koktajl we własnej kuchni? Poznaj sprawdzone przepisy na smoothie: owocowe, warzywne, na śniadanie i odchudzanie. Oto cztery pyszne i zdrowe koktajle, które zasmakują zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Taki orzeźwiający napój będzie świetnym posiłkiem na drugie śniadanie, podwieczorek albo… deser w wersji fit! Miksuj śmiało!

Vital Heynen (51 l.), trener kadry siatkarzy, może na pierwszy rzut oka wygląda na człowieka chaosu, ale pozory mylą. Jeśli chodzi o naszą reprezentację, wszystko ma poukładane na tip-top.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*