Ryszard Terlecki zapowiada zmiany w rządzie

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki zapowiedział duże zmiany w strukturach państwowych. Zapowiedział, że „władza intensywnie pracuje nad rekonstrukcją rządu”. Dodatkowo ilość ministerstw ma być zredukowana.

Zarówno Solidarna Polska jak i Porozumienie kierują dwoma ministerstwami. Solidarna Polska zarządza resortem sprawiedliwości oraz środowiska, natomiast Porozumienie ministerstwem rozwoju oraz nauki i szkolnictwa wyższego. – Koalicjanci będą mieć po jednym. Zobaczymy, jutro jest prezydium Komitetu Politycznego PiS – zaznaczył Ryszard Terlecki. Podkreślił, że „zawsze mieli po jednym”.

O zmianach w rządzie mówił również rzecznik rządu Piotr Muller. – Jeżeli chodzi o zmiany w rządzie, trwają dyskusje w ramach obozu Zjednoczonej Prawicy. Żadne konkluzje jeszcze nie zapadły, przygotowujemy harmonogram prac legislacyjnych, określamy, które cele strategiczne w jakiej kolejności mają być realizowane – powiedział w Programie I Polskiego Radia. Podkreślił, że „żadnych rozstrzygnięć jeszcze nie ma”.

Zdaniem rzecznika rekonstrukcja ma polegać na „między innymi na dostosowaniu struktury do realizacji celów, które wynikają z programu wyborczego”. – Najprawdopodobniej będzie wiązało się to z pewną konsolidacją resortów, po to, aby pewne procesy decyzyjne zapadały szybciej i żeby można było skuteczniej realizować pewne cele, które wynikają z naszego programu wyborczego – dodał.

Zobacz też:

Bon turystyczny – ta nazwa może być trochę myląca. W trakcie prac nad ustawą okazało się bowiem, że nie na każdego rodzaju turystyczną aktywność można te pieniądze wydać. Wyjaśniamy, na co konkretnie można, a na co nie można, wydać 500 zł z bonu turystycznego na dziecko.

Wojewódzki inspektor sanitarny w Małopolsce odradza organizowanie przyjęć ślubnych i wesel. Ministerstwo Zdrowia informuje: liczba zakażonych przekroczyła 40 tysięcy. Pojawiają się kolejne ogniska zakażeń. Wirusolodzy, epidemiolodzy ostrzegają przed lekceważeniem zasad reżimu sanitarnego. Koronawirus nie zniknął, nie robi sobie przerwy ani na lato, ani na weekend.

Dramatyczny wypadek na żaglowcu „Dar Młodzieży”. Z dużej wysokości spadł tam młody mężczyzna, najprawdopodobniej 19-latek. Potwierdzono jego zgon. Okręt zawrócił do portu w Gdyni, gdzie na pokładzie czynności prowadziła prokuratura. Zarządzono sekcję zwłok 19-latka.

Wiceminister rozwoju w środę 22 lipca podał datę, kiedy będzie można odebrać bon turystyczny 500 zł na dziecko. – Od 31 lipca rodzice dzieci do 18. roku życia będą mogli rejestrować się w systemie PUE ZUS – przekazał PAP wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy. Tutaj wyjaśniamy, jak dostać bon turystyczny – wszystko co musicie wiedzieć o dodatkowych 500 zł na dziecko.

Na poboczu drogi leżał nieprzytomny młody mężczyzna, który doznał rozległych obrażeń. Tuż obok w samochodzie siedziała za kierownicą jego żona, a na miejscu pasażerów troje malutkich dzieci pary. Niestety, pomimo udzielonej pomocy nie udało się uratować rannego 34-latka. Do tragedii doszło na trasie Orneta – Lidzbark Warmiński (woj. warmińsko-mazurskie).

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt, który od 1 stycznia 2021 roku nada prawa miejskie 10 miejscowościom w Polsce. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadanie na posiedzeniu Rady Ministrów, ale powinna być ona pozytywna. Jakie miejscowości, i dlaczego, staną się miastami?

Ślub Jacka Kurskiego i Joanny Kurskiej odbił się szerokim echem w całej Polsce. Wiele osób porusza wątek unieważnienia wcześniejszego małżeństwa Jacka Kurskiego, dzięki czemu mógł on ponownie wziąć ślub kościelny. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski mówi, że choć jest księdzem od 40 lat, to jeszcze nie spotkał się z podobnym przypadkiem.

To był chłopak z dobrej rodziny, ale słyszeliśmy, że już wcześniej zażywał narkotyki – tak po przerażającej zbrodni w Dzierzgowie (woj. łódzkie) mówili Faktowi sąsiedzi Eryka S. (22 l.), który brutalnie zamordował swoją byłą dziewczynę Karolinę P. (†16 l.). Prokuratura czeka na wyniki badań, które odpowiedzą na pytanie, czy zabójca działał pod wpływem narkotyków.

Sezon letni w pełni, a to oznacza, że pojawia się coraz więcej komarów i innych owadów. Nic nie irytuje bardziej, niż ich obecność podczas zasypiania, wycieczki w plener, czy towarzyskich spotkań w ogrodzie. Co zrobić, aby walka z nimi była skuteczna? Poznaj pięć sposobów na pozbycie się komarów.

Przez lata Tomasz J. (53 l.) dręczył, poniżał i bił swoją żonę Annę (†48 l.). W końcu skatował ją na śmierć. O piekle kobiety wiedziała nie tylko rodzina, ale i sąsiedzi. Nikt w porę nie zareagował. Oprawca stanął właśnie przed sądem w Białymstoku. Utrzymuje, że jest niewinny.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*