Kaczyński spóźnił się na uroczystość. Reakcja prezydenta

Wczoraj na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Andrzejowi Dudzie uchwały Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na prezydenta RP.

6 sierpnia Andrzej Duda złoży przed Zgromadzeniem Narodowym w Sejmie przysięgę i obejmie urząd prezydenta RP na drugą kadencję. Po raz pierwszy wybory wygrał w maju 2015 roku.

– Chciałem wszystkim rodakom podziękować za bardzo dużą frekwencję wyborczą. To wielki sukces demokracji. Polacy pokazali, że nasza demokracja coraz bardziej dojrzewa – wskazał. – Bardzo dziękuję. Chcę z całego serca podziękować panu przewodniczącemu i całej Państwowej Komisji Wyborczej, bo to ponad 27 tys. obwodowych komisji wyborczych, gdzie wszędzie pracowano, aby wybory mogły się odbyć – powiedział Andrzej Duda.

W uroczystości wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, były marszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef MSZ Jacek Czaputowicz czy minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Pojawił się również Jarosław Kaczyński, choć spóźnił się i wszedł już w trakcie wystąpienia Andrzeja Dudy.

Prezydent zawiesił na chwilę głos, czekając, aż prezes PiS zajmie miejsce na sali. Po chwili kontynuował wystąpienie.

6 sierpnia Andrzej Duda złoży przysięgę przed Zgromadzeniem Narodowym na urząd prezydenta na drugą kadencję.

DORZECZY.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*