Husarze ruszają do boju! Polska Liga Husarska II edycja

Mimo zamieszania związanego z epidemią, husarze ruszają do współzawodnictwa. Ujrzymy ich w pełnych zbrojach, na pięknie przyozdobionych koniach będą pokazywali swe umiejętności we władaniu bronią. Wszystko to w pełnym galopie tak by pokochać ostatnich polskich rycerzy i ich konie!

Polska Liga Husarska zrzeszająca 13 grup husarskich już 2 raz organizuje mistrzostwa Polski husarii. Do walki zgłosiło się 8 chorągwi wystawiając 43 husarzy. Dariusz Wasilewski, przewodniczący Ligi twierdzi, że „koledzy są wygłodniali aktywności. Udało się już drugi raz zorganizować cykl turniejów. Cieszę się, że na żywo i przez media a w tym Internet zobaczymy bardzo widowiskowe zawody. Emocje są gwarantowane a przy okazji wspomnienie Polski w jej chwale i potędze czego wyrazem jest właśnie husaria”.

Do PLH zgłosiły się:

Kto zechciał zobaczyć piękno i skuteczność symbolu polskości mógł tego dokonać już 18 lipca na Zamku w Golubiu, gdzie odbył się Ogólnopolski Turniej Husarski o Pierścień Namiestnika.

Zobacz także:    IX Dzień Tradycji Rzeczypospolitej  

Ideą powstania Ligi jest chęć popularyzowania tradycji polskiej jazdy rycerskiej a przede wszystkim wyjątkowej roli Husarii w dziejach Rzeczpospolitej. Ma ona na celu integrację środowiska husarskiego oraz wszystkich zainteresowanych husarią, angażowanie środowiska jeździeckiego w tradycyjne i użytkowe wykorzystywanie konia, a także promowanie polskiej szkoły jazdy.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania strony internetowej    www.obowiazekpolski.pl  , gdzie będą podawane szczegółowe wyniki. Zobaczymy tam też nazwiska husarzy i formacje które reprezentują:  http://obowiazekpolski.pl/polska-liga-husarska/lista-husarzy  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!