Były dowódca JW „GROM” zatrzymany wraz ze Sławomirem N.

Dariusz Z. to polski żołnierz, pułkownik rezerwy SZ RP i były dowódca JW „GROM”. W poniedziałek rano (20 lipca) został zatrzymany wraz z byłym ministrem transportu Sławomirem N. i gdańskim biznesmenem Jackiem P. Wszyscy trzej są podejrzewani o korupcję oraz działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej.

Jak informuje prokuratura, zatrzymania to efekt międzynarodowego śledztwa prowadzonego przez wspólny zespół prokuratorów z Polski i Ukrainy, a także funkcjonariuszy CBA oraz ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU.

Śledczy informują, że zespół ten powstał z uwagi na „transgraniczny charakter działalności zorganizowanej grupy przestępczej”.

Dariusz Z. to polski żołnierz, pułkownik rezerwy SZ RP i były dowódca JW „GROM”.

Od listopada 2013 roku do stycznia 2016 był wiceprezesem zarządu Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) „Przyjaźń”.

W czasie swej służby Z. pięciokrotnie uczestniczył w operacjach zagranicznych: na Haiti, Wschodniej Slawonii, dwukrotnie w Kosowie oraz w Iraku. Był również Oficerem Łącznikowym przy Dowództwie Centralnym USA (USCENTCOM).

Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 2 kwietnia 1998 za wykazanie szczególnej odwagi w czasie pełnienia misji pokojowej we Wschodniej Slawonii został odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność.

INTERIA.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*