Andrzej Duda ma dwie siostry, biologiczną i przyrodnią. Media dotarły do nich

W czasie kampanii wyborczej Andrzej Duda chętnie pojawiał się w towarzystwie swojej żony, Agaty i córki, Kingi.

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w skład jego najbliższej rodziny wchodzą jeszcze dwie kobiety. Prezydent ma dwie siostry – biologiczną i przyrodnią. Do obydwu kobiet dotarły media.

Andrzej Duda rzadko wypowiada się na temat swoich sióstr. Na próżno szukać o nich informacji w mediach. Niewiele osób w ogóle zdaje sobie sprawę z ich istnienia. Kim są siostry prezydenta i czym się zajmują? Po wyborach prezydenckich w końcu dotarły do nich media.

Andrzej Duda w otoczeniu najbliższej rodziny

Nikomu nie trzeba przedstawiać Agaty Kornhauser-Dudy, pierwszej damy, cenionej pedagog i nauczycielki języka niemieckiego. Żona prezydenta przez lara z pasją pracowała w szkole, teraz chętnie udziela się społecznie, spotykając się z Polakami. Wiele kobiet w kraju kojarzy ją ze świetnego wyczucia stylu.

W mediach sporo można się także dowiedzieć o córce Andrzeja Dudy, Kindze, która tak jak tata ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kinga Duda niedawno pojęła pracę za granicą, córka prezydenta wróciła do kraju tuż przed wyborami. Cała trójka pojawiła się na wieczorze wyborczym, by usłyszeć, że Andrzej Duda ponownie obejmie funkcję prezydenta.

Andrzej Duda ma dwie siostry, biologiczną i przyrodnią

Anna Duda-Kękuś ma 40 lat, studiowała na AGH. Jest autorką prac naukowych z zakresu paliw i energii. Siostra prezydenta ściśle współpracuje z naukowcami z Republiki Czeskiej. Niewiele wiadomo o jej życiu prywatnym. W mediach pojawiały się informacji, że wychowuje czworo dzieci i pracuje w Akademii Górniczo-Hutniczej.

Dominika Duda ma 32 lata, a została adoptowana przez rodziców prezydenta w wieku 16 lat. Ojciec Andrzeja Dudy, Jan Tadeusz Duda wyznał, że decyzja o adopcji nie należała do najłatwiejszych, ale para nawet przez chwilę jej nie żałowała.

– My z własnego doświadczenia wiemy, że to jest trudna decyzja, ale (…) według nas daje człowiekowi poczucie spełnienia. Żeby podjąć taką decyzję, trzeba mieć predyspozycje. Nie każdego stać na to i to nie jest jego wina, że nie jest w stanie przyjąć dziecka z biologicznie innych rodziców tak jak swojego – przekazał ojciec prezydenta.

Zgodnie z zapewnieniami taty prezydenta, wszystkie dzieci mają ze sobą świetny kontakt, a jego najmłodsza córka pracuje w dziale administracji jednej z krakowskich uczelni, a prywatnie wychowuje synka. Dominika Duda nie publikuje w sieci swoich zdjęć, chcąc pozostać całkowicie anonimową.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*