Pierwsze zmiany w rządzie. „Dobry moment na zmianę”

Spodziewana rekonstrukcja rządu była tematem, który zaczął pojawiać się jeszcze przed wyborami prezydenckimi. Wszystko wskazuje na to, że właśnie zaczyna stawać się faktem. Minister spraw zagranicznych, profesor Jacek Czaputowicz w rozmowie z „Rzeczpospolitą” właśnie zapowiedział zakończenie swojej „misji”. – Uważam, że to jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji – podkreślił.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” minister spraw zagranicznych, Jacek Czaputowicz odniósł się do zapowiadanej rekonstrukcji rządu. – Kilka miesięcy temu umówiliśmy się z premierem Mateuszem Morawieckim na  kontynuowanie mojej misji do wyborów prezydenckich  – wyznał w czasie wywiadu. – Cieszę się z ich wyniku. To jest przecież też w jakimś stopniu znak, że prowadzona przez nas polityka zagraniczna została dobrze oceniona – podkreślał.  

Zbieżność w czasie  informacji o zmianie na stanowisku szefa MSZ z niedawnym żartem rosyjskich komików , którego ofiarą padł prezydent Andrzej Duda, może wydawać się zastanawiająca. Jednak Czaputowicz pytany, czy są naciski w obozie władzy, aby odszedł, zdecydowanie zaprzecza. – Ale uważam, że to jest dobry moment na zmianę na czele naszej dyplomacji – zaznaczył.

Minister zapewnił też w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że  nie sądzi, aby za zmianą personalną miała pójść zmiana polityki zagranicznej.  – Jest akceptacja dla dotychczasowej linii, a po zwycięstwie Andrzeja Dudy otwiera się kilkuletni okres stabilności politycznej, który będzie sprzyjał dalszemu umocnieniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej – dodał Czaputowicz.

(źródło: PAP)

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!