SZOK! Duda mówił o ZAFAŁSZOWANYM wyniku wyborów w Polsce! To WIDEO pokazuje wszystko

Kolejny dzień po wyborach prezydenckich 2020 nie cichną spory wokół ich ważności. Spora część Polaków uważa, że były one sfałszowane, a ważni politycy opozycji wprost domagają się ich unieważnienia.

Jest jednak coś jeszcze. Coś, co może mocno wkurzyć Andrzeja Dudę. Odkopano bowiem nagranie sprzed sześciu lat, gdzie późniejszy prezydent mówi o zafałszowaniu wyborów w Polsce!

Andrzej Duda wygrał drugą turę wyborów prezydenckich 2020. Pokonał w niej kandydata Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Różnica głosów między nimi nie przekroczyła pół miliona. Teraz część opozycji domaga się unieważnienia wyborów, zwracając uwagę na liczne nieprawidłowości. – Wybory były nieuczciwe – stwierdził w TVN24 Borys Budka. Prawo i Sprawiedliwość o powtórce wyborów prezydenckich nie chce słyszeć. – Trzeba umieć z honorem przegrywać. Sztab Platformy zaskarżył wynik wyborów. Oszuści płaczą, że zostali oszukani. Śmieją się z nich w całej Europie. A może znów chcą podmienić kandydata? Teraz Budka? – szydził na Twitterze Ryszard Terlecki. Internauci odkopali nagranie, które w obecnej sytuacji może być dla Andrzeja Dudy kłopotliwe. To wideo pokazuje wszystko, co Duda sądził o wyborach samorządowych z 2014 roku.

O tych wyborach Duda mówił także w TVN24. – Nie mam wątpliwości, że wynik tych wyborów jest zafałszowany – stwierdził ówczesny europoseł PiS. – Jeśli jakaś partia dostaje zwykle kilka, kilkanaście procent głosów, a nagle ma ich czterdzieści, to coś jest nie tak – dodał, odnosząc się doi wyniku PSL. Duda podkreślił, że nie wie, czy wynik jest „sfałszowany”, ale jest „zafałszowany”. – Dla mnie sfałszowanie to działalność człowieka. A tu nie wiem skąd to się wzięło. Na pewno system działał fatalnie i on zafałszował wyniki – ocenił późniejszy prezydent RP.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*