Polscy żołnierze wrócili z Afganistanu z koronawirusem

Zakażenie potwierdzono u 99 żołnierzy, którzy wrócili z misji w Afganistanie. Większość z nich nie wykazuje objawów COVID-19. Są rozlokowani w trzech izolatoriach, kilku przebywa w szpitalu – informuje tvn24.pl.

Rzecznik Dowódcy Generalnego  Rodzajów Sił Zbrojnych   ppłk Marek Pawlak   zaznaczył, że we wszystkich jednostkach Wojska Polskiego zostały wdrożone zasady bezpieczeństwa zgodne z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Dodał, że żołnierze polskich kontyngentów stosują się do zasad bezpieczeństwa.

Skąd prawie setka  zakażeń koronawirusem   wśród żołnierzy? – Nie czujemy się zobligowani, aby udzielać dokładniejszych informacji. Robimy to, aby chronić naszych żołnierzy – powiedział rzecznik w rozmowie z TVN24.

Jednym trzech izolatoriów goszczących wojskowych jest przyszpitalne izolatorium w Zielonej Górze. Przebywa tam ponad 30 żołnierzy, którzy początkowo trafili do szpitala wojskowego w Żarach w Lubuskiem. Polscy żołnierze trafili również do Wielkopolski. Chodzi o 12 osób. Według nieoficjalnych informacji, największa grupa żołnierzy po powrocie z Afganistanu najpierw trafiła do Bolesławca na Dolnym Śląsku, a następnie została przetransportowana do podwrocławskiej Leśnicy.

Źródło:  TVN24  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*