Kaczyński dostał kontrowersyjny prezent

Grzegorz Braun nie wierzy w epidemię koronawirusa i do tego poglądu próbuje przekonać innych parlamentarzystów. Poseł Konfederacji, który jest jedną z najbarwniejszych postaci pośród posłów obecnej kadencji, wręczył Jarosławowi Kaczyńskiemu egzemplarz kontrowersyjnej książki. To publikacja pod tytułem „Fałszywa pandemia”, która przedstawia rzekome dowody na to, że nie ma pandemii koronawirusa. Prezes PiS przyjął ten nieoczekiwany prezent. Wcześniej Braun obdarował publikacją także wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego oraz marszałek Sejmu Elżbietę Witek.

Braun w Sejmie wzywał do „zakończenia farsy pandemiopsychozy, koronapaniki w Sejmie”. – Czas przestać straszyć naród i posłów – apelował. Mówił o „rozbudowanej, wielopoziomowej fikcji polityczno-propagandowej”.

– Nie ma czegoś takiego jak skutki gospodarcze COVID-19, są skutki waszych decyzji i zaniechań w tej sferze, skutki sprowadzania przez was powszechnego niebezpieczeństwa poprzez zamrażanie życia gospodarczego, tego skutki obserwujemy – mówił pod adresem obozu rządzącego Braun. Atakował, że to rząd blokując życie gospodarcze i zamrażając życie społeczne doprowadził do gospodarczej i społecznej katastrofy. Po swoim wystąpieniu ezemplarz książki „Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy” wręczył marszałek Sejmu Elżbiecie Witek. Później podszedł do szefa MON Mariusza Błaszczaka, który jednak książki nie przyjął. Jarosław Kaczyński wyciągnął jednak po nią rękę. 

Zobacz ten   moment  . 

Co to za publikacja? W książce mają być przytoczone dane, które sugerują, że COVID-19 odznacza się śmiertelnością, która mieści się w granicach sezonowej grypy, każdy, kto umarł na tzw. koronawirusa, miał choroby współistniejące a koronawirus tylko na zasadzie wyjątku jest śmiertelny, a w większości wypadków jest w znacznej mierze nieszkodliwą infekcją wirusową.

„Nie ma epidemii ani pandemii koronawirusa. Ani w Polsce, ani w żadnym innym kraju. (…) Zdaję sobie sprawę, że teza o braku pandemii może brzmieć dla niektórych zupełnie niewiarygodnie i rodzić dysonans poznawczy. Każdy z Czytelników powinien zadać sobie pytanie, czy wierzy niezależnym i odważnym naukowcom, pomiędzy którymi są również światowej klasy specjaliści, i przedstawianym przez nich danym naukowym, czy rządowi, politykom i ich anonimowym 'ekspertom'” – czytamy we wstępie do książki, którego autorem jest dr Mariusz Błochowiak.

Czy Jarosław Kaczyński zamierza przeczytać książkę? – Nie sądzę, żeby prezes PiS chciał wnikliwie zapoznawał się z jej treścią, tylko ją przejrzał. Nie ma w tym nic dziwnego, ani złego – mówi nam minister Łukasz Schreiber.

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun nie wierzy w epidemię koronawirusa i do tego poglądu próbuje przekonać innych parlamentarzystów

Poseł Konfederacji wręczył Jarosławowi Kaczyńskiemu egzemplarz kontrowersyjnej książki. To publikacja pod tytułem „Fałszywa pandemia”, która przedstawia rzekome dowody na to, że nie ma pandemii koronawirusa

Prezes PiS przyjął ten nieoczekiwany prezent. Wcześniej Braun obdarował publikacją także wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego oraz marszałek Sejmu Elżbietę Witek

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*