Będzie koalicja PiS z Konfederacją? Krzysztof Bosak zabrał głos

Krzysztof Bosak pytany w środę w TVP Info, czy Konfederacja prowadzi w Sejmie jakieś rozmowy na temat dużej koalicji z Prawem i Sprawiedliwością odparł: – Nie, nie ma takich rozmów. Były kandydat na prezydenta dodał, że ma nadzieję, że media nic na temat nie mówią. – Bo jeżeli ktoś mówi coś na ten temat, to po prostu jest to mówienie nie o faktach, tylko mówienie o jakiś błędnych sygnałach – dodał.

Krzysztof Bosak odpowiedział w środę na pytanie, czy jego formacja polityczna prowadzi rozmowy na temat koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. – Jeśli chodzi o sferę faktów, to nic się nie wydarzyło. Przypomnę, że w kampanii wyborczej było zapowiedziane zaproszenie dla nas, polityków Konfederacji i to zaproszenie do nas nigdy nie dotarło – powiedział poseł Konfederacji.

Prezydent Andrzej Duda zaapelował w zeszłą środę do polityków podzielających takie wartości, jak dobro rodziny czy wspólnota kulturowa, polityków PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji, o spotkanie po wyborach 12 lipca i rozmowę o najistotniejszych sprawach. Prezydent podkreślał wówczas, że w Polsce jest potrzeba spokojnej i stabilnej polityki oraz współdziałania na rzecz tworzenia rozwiązań, które będą pomagały m.in. rodzinom i gospodarce.

Bosak pytany, czy przyszedłby na spotkanie z prezydentem odpowiedział, że tak. – Jeżeli byłoby zaproszenie, to jak najbardziej – stwierdził. Natomiast – jak dodał – przez pierwszą kadencję prezydent Duda zapraszał na dyskusję przedstawicieli lewicy, a polityków takich jak on nie zapraszał. – Dlatego też my nigdy nie czuliśmy jakiejś specjalnej bliskości z panem prezydentem. I kiedy był nam przedstawiany jako reprezentant poglądów patriotycznych, czy konserwatywnych, to zawsze się buntowaliśmy, bo dla nas, to jakby nie jest prawda. Nasze środowiska od lat pracują na rzecz tych idei i nigdy nie miały wsparcia z ośrodka prezydenckiego – powiedział polityk Konfederacji.

– Tam z naszej perspektywy zapraszani byli centrowcy, lewicowcy, przedstawiciele establishmentu, był chętny kontakt z organizacjami żydowskimi z kraju i zza granicy, a dla polskich narodowców, czy konserwatystów z nurtu tradycyjnego, nigdy nie było miejsca. Ale może to się zmieni, życzę panu prezydentowi, żeby to się zmieniło w tej drugiej kadencji – powiedział Bosak. (TVP Info, PAP)

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Po przeliczeniu głosów ze wszystkich obwodów wiemy, że Andrzeja Dudę poparło 51,3 proc. głosujących, a Rafała Trzaskowskiego – 48,97 proc. Frekwencja wyniosła 68,18 proc. Kandydaci zdobyli po ponad 10 mln głosów, jest to najmniejsza różnica w prezydenckich wyborach w III RP.

Jerzy Stuhr (73 l.) trafił do szpitala w Krakowie z podejrzeniem udaru mózgu. Aktor źle się poczuł podczas ostatniego weekendu, który spędzał z żoną na Podhalu. Na szczęście sytuacja nie jest tak groźna, jak się początkowo wydawało. O tym, jak czuje się Jerzy Stuhr, opowiada nam jego syn Maciej (45 l.).

Tragiczny wypadek w miejscowości Mierzyno (woj. pomorskie). Zderzyły się tam ze sobą autobus i samochód osobowy. W zdarzeniu zginęły trzy osoby, a 20 zostało rannych. Na miejscu cały czas trwa akcja służb ratunkowych.

Kamil Stanek (36 l.), były komandos i weteran z Afganistanu, o którym ostatnio mówi cała Polska, robi wszystko, by puma Nubia do niego wróciła. Wyrokiem sądu drapieżne zwierzę zostało uznane za własność Skarbu Państwa. Jej opiekun chce prosić prezydenta RP o pomoc.

Od poniedziałku fundacja Janusza Szostaka „Na Tropie” prowadzi w Gdańsku poszukiwania zaginionej w 2010 roku Iwony Wieczorek. Dziennikarz poinformował w rozmowie z Faktem, że w nocy przeprowadzono eksperyment, dzięki któremu ustalono miejsce, gdzie może znajdować się ciało 19-latki. – Dziś przy pomocy georadarów prowadzimy szczegółowe poszukiwania w wytypowanym miejscu i na całym zaplanowanym terenie – mówi nam Janusz Szostak.

Do środy 15 lipca w sklepach sieci Lidl trwa promocja, w ramach której można otrzymać za darmo sześć butelek piwa. Poniżej przedstawiamy szczegółowe warunki oferty.

Zoo w Poznaniu i właściciel Nubii Kamil Stanek zawarli ugodę. Na jej mocy ogród w Poznaniu poprze starania o przejęcie zwierzęcia przez zoo w Chorzowie, a właściciel złożył oświadczenie, w którym przeprosił placówkę i jego dyrektorkę Ewę Zgrabczyńską za treści publikowane w mediach społecznościowych i wywiady, mogące naruszyć dobra osobiste ogrodu oraz Ewy Zgrabczyńskiej.

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski przegrał, ale zagłosowało na niego prawie 10 mln Polaków. Najsłynniejsza polska scenarzysta Ilona Łepkowska w ostrych słowach podsumowała jego wyborcze wysiłki. – To jest kolejna położona kampania – stwierdziła.

Miejsce pochówku piosenkarki Kory Sipowicz na Wojskowych Powązkach w Warszawie przeszło spore zmiany. Grobu nie zdobi już jej wielki obraz i karmnik dla wiewiórek, lecz piękna rzeźba kobiety autorstwa Moniki Osieckiej. Kamil Sipowicz, mąż zmarłej artystki, w rozmowie z Faktem wyznaje, dlaczego zdecydował się na nowy wygląd mogiły.

Znów nadchodzą burze! W środę i czwartek niemal w całej Polsce mogą pojawić się deszcze z gradem. Synoptycy IMGW planują wydać ostrzeżenia przed burzami. Alerty mogą obowiązywać aż w dwunastu województwach.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*