Bliski przyjaciel i współpracownik Rydzyka ujawnił o nim całą prawdę. Do tej pory milczano o jego słowach

przyjaciel Rydzyka ujawnił o nim całą prawdę

Ojciec Tadeusz Rydzyk to postać, która wzbudza wiele emocji. Duchowny niejednokrotnie pozwalał sobie na kontrowersyjne wypowiedzi w sprawie aktualnych tematów. Znany redemptorysta oraz dyrektor radia Maryja i Telewizji Trwam niejednokrotnie wywoływał oburzenie.

Ojciec Tadeusz Rydzyk z reguły jasno wyraża swoje poglądy. Wiele osób uważa, że słowa, które wypowiada, są krzywdzące i szkodliwe społecznie. Jedna z jego ostatnich przemów wzbudziła ogromne poruszenie, ponieważ duchowny pozwolił sobie między innymi na żarty z branży pogrzebowej.

Bliski współpracownik ojca Tadeusza Rydzyka zdradził o nim całą prawdę

Jeden z bliskich współpracowników ojca Tadeusza Rydzyka zdradził całą prawdę o nim w filmie pt. „Imperium ojca Rydzyka”. Duchowny z warszawskiej prowincji ojców redemptorystów wyznał, że zdecydował się wystąpić przed kamerą ze względu na własne poczucie moralności. Nie mógł dłużej milczeć, musiał opowiedzieć o tym, co wie na temat dyrektora Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Film dokumentalny o kontrowersyjnym ojcu Tadeuszu Rydzyku wzbudził wiele emocji.  Wywołał niesamowicie duży odzew zarówno wśród środowisk kościelnych, jak i politycznych. Z filmu możemy się dowiedzieć o tajemniczym biznesie Rydzyka. Duchowny wysyłał do Polski samochody z Niemiec, pozyskiwał podpisy od sióstr zakonnych, co powodowało brak opłaty celnej.

Jak dowiadujemy się z filmu, w Toruniu mieszka osoba, która zajmowała się handlem wspomnianymi samochodami, niestety odmówiła ona komentarza w sprawie. Nagranie ukazuje wiele faktów z życia duchownego, które nie stawiają go w dobrym świetle. Po publikacji filmu toruńscy redemptoryści twierdzili, że ich głosy zostały rzekomo podstępnie nagrane i wyemitowane bez ich zgody.

W sprawie filmu wypowiedział się również ksiądz Adam Boniecki, który uznał go za donos, co według niego jest argumentem, by nie został publicznie emitowany. Pojawiły się również głosy pochwały, między innymi ze strony Rady Etyki Mediów. Juliusz Braun, jej przewodniczący, uznał materiał za potrzebny głos dla zjawiska ważnego społecznie.

Braun podkreślił także, że niestety film przedstawiał spór  jedynie z jednej strony  choć autor zadbał o możliwość wypowiedzi członków Radia Maryja. Cały film ujawnia wiele więcej informacji na temat księdza, jest on dostępny do obejrzenia na platformie YouTube.

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*