Kwaśniewski OSTRO o Kaczyńskim. Mocno przesadził

Kwaśniewski OSTRO o Kaczyńskim

Wybory prezydenckie 2020: Andrzej Duda wygrywa z Rafałem Trzaskowskim w II turze wyborów prezydenckich. Kandydat z poparciem Prawa i Sprawiedliwości zwiększył swoją przewagę nad aktualnym włodarzem stolicy kraju.

Tymczasem jeszcze przed wyborami na temat prezesa Prawa i Sprawiedliwości oraz ewentualnego rezultatu wyborów prezydenckich wypowiedział się były prezydent – Aleksander Kwaśniewski. Stwierdził on między innymi, że Jarosławowi Kaczyńskiemu nie zostało zbyt wiele czasu.

Duda wygrywa, Kwaśniewski komentuje przyszłość Kaczyńskiego

Wybory prezydenckie już za nami. Nieoficjalnie zwycięzcą został Andrzej Duda, który na podstawie wyników z ponad 99 proc. komisji wyborczych osiągnął jeszcze większą przewagę nad Rafałem Trzaskowskim. Ta sytuacja z pewnością nie przypadnie do gustu Aleksandrowi Kwaśniewskiemu, który już przed wyborami odniósł się do przyszłości Jarosława Kaczyńskiego i ewentualnego rezultatu wyborów prezydenckich.

Jarosław Kaczyński dużo czasu przed sobą już nie ma. Jest człowiekiem w swoich latach, więc sądzę, że z jego strony będzie chęć, aby na własne oczy jeszcze zobaczyć te wszystkie zmiany. A to może oznaczać ograniczenie wolności mediów, radykalne działania w stosunku do opozycji, aby ją ostatecznie zmarginalizować i rozbić. To może oznaczać również, że Polska dalej będzie obsuwać się w swoim znaczeniu w Unii Europejskiej — powiedział Kwaśniewski.

Kwaśniewski nie krył także, jakie miał nadzieję względem wyborów prezydenckich.

To nie będzie jeszcze taka wymarzona równowaga polityczna, którą zapisywaliśmy w konstytucji w dużej mierze. Która opiera się właśnie na dialogu, na koncyliacji, ale oczywiście prezydent, który nie jest z PiS. Daje gwarancję, że będzie musiał być ten dialog. Bo będzie trzeba jakoś ze sobą współpracować, że te najbardziej radykalne pomysły PiS nie będą miały szansy realizacji. — mówił gość TOK FM.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*