Prezes PiS o Trzaskowskim: Najwyraźniej nie ma polskiej duszy

Prezydent Andrzej Duda jest gwarancją tego, że Polska nie będzie niczego płacić z tego powodu, że Niemcy dopuścili się wobec Żydów monstrualnej zbrodni – mówił w „Radiu Maryja” Jarosław Kaczyński. Prezes PiS zwracał uwagę, że Rafał Trzaskowski ma wątpliwości, co do tego, czy Polska powinna płacić odszkodowania za bezspadkowe mienie żydowskie.

– Otóż to by oznaczało, że Polska napadnięta, poddana monstrualnej okupacji, monstrualnym zbrodniom, ma dzisiaj za to jeszcze płacić. Kto, kto ma choćby kawałek polskiej duszy, polskiego serca i polskiego umysłu, może coś takiego powiedzieć? Pan Trzaskowski najwyraźniej chyba tego nie ma skoro mówi, że to jest sprawa do rozmowy – ocenił Kaczyński.

– My możemy rozmawiać o odszkodowaniach dla Polski, ale nie o odszkodowaniach, które my mamy płacić za to, żeśmy w 1939 roku, mając inne wyjście, bo przecież były propozycje niemieckie, podjęli walkę z Niemcami hitlerowskimi, a chwilę później także zostaliśmy zaatakowani przez sowiecką Rosję i ponieśliśmy tego naprawdę potworne konsekwencje – mówił prezes PiS.

Wskazywał przy tym, że bardzo wielu Polaków zapłaciło życiem za ratowanie Żydów, których,  jak zauważył, biorąc pod uwagę warunki, jakie panowały w Polsce, uratowano stosunkowo dużo.

– Powtarzam, biorąc pod uwagę warunki, zagrożenie śmiercią już nie tylko tego, który ratuje, ale także jego rodziny. Krótko mówiąc, naprawdę trzeba być bardzo specyficznego rodzaju człowiekiem, żeby coś takiego mówić, o czymś takim myśleć. Pewnie teraz on by zaprzeczył, ale proszę tym zaprzeczeniom, jeżeli by padły na przykład jutro, nie wierzyć. Powiedział, że trzeba o tym rozmawiać, bo jakiś czas temu był o to pytany – podkreślił.

 Apel Kaczyńskiego i Rydzyka o udział w wyborach 

Kaczyński zapewnił, że PiS oraz prezydent Andrzej Duda są gwarancją tego, że nie będziemy niczego płacić, że nie dojdzie do tego, że Polska ma być dzisiaj obciążana z tego powodu, że Niemcy dopuścili się wobec Żydów monstrualnej zbrodni.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*