Agata Duda przerwała milczenie na finiszu kampanii. Zwróciła się z apelem do Trzaskowskich

Trwają ostatnie godziny kampanii prezydenckich. Do rozpoczęcia ciszy wyborczej pozostało jedynie kilka godzin. Niespodziewanie głos zabrała Agata Kornhauser-Duda. Wraz z mężem i córką pojawiła się na rzeszowskim rynku. Przemówiła do zwolenników Andrzeja Dudy i zaapelowała do rodziny Trzaskowskich. – Panie Rafale i Pani Małgorzato proponuję, żebyśmy z szacunkiem przyjęli wybór naszych rodaków – mówiła Pierwsza Dama.

Wraz z Agatą i Andrzejem Dudą w Rzeszowie pojawiła się Kinga Duda, córka pary prezydenckiej. Na chwilę przed wyborami wróciła z Anglii do Polski. Cała rodzina została gorąco przywitana.

Najpierw głos zabrał Andrzej Duda. Po chwili do mównicy podeszła Pierwsza Dama. – Chcę wystąpić jako żona Andrzeja, dziękuję za każdy uśmiech, uścisk dłoni. Dzięki państwu on ma tyle siły. Bardzo dziękuję. Mąż wspominał, że kampania była długa i brutalna – mówiła.

– Sztaby prześcigają się, w kłamstwach, kalumniach, muszę powiedzieć: ja na to nie daję zgody, nigdy tego nie zrozumiem. Zawsze powtarzam dzieciom i młodzieży, by mieć marzenia. Moje marzenie: byśmy się zaczęli traktować z szacunkiem. To jest najważniejsze. Można się nie zgadzać z moim mężem, ale to najbardziej uczciwy człowiek jakiego znam, to człowiek dobry, i kocha swój kraj – mówiła dalej.

Agata Duda zaapelowała również do Małgorzaty Trzaskowskiej i Rafała Trzaskowskiego, aby uszanowali wynik zbliżających się wyborów. – Panie Rafale, Pani Małgorzato, niezależnie od tego, co się stanie w niedzielę, z szacunkiem przyjmijmy wybór rodaków. Niech zdecyduje większość. Głosujmy za, nie przeciw – zakończyła Agata Duda.

Zobacz też:

Mecenas Robert Kornalewicz, obrońca 20-letniej Wiktorii z Nowej Soli, której prokuratura zarzuciła publiczne znieważenie prezydenta Andrzeja Dudy, złożył zażalenie na jej zatrzymanie przez policję. 20-latka została zatrzymana przez policjantów w pracy, a potem przewieziona na komendę i do prokuratury. Mecenas podkreśla, że 20-latki nie wezwano na przesłuchanie, tylko zatrzymano przy kolegach z pracy i zwraca uwagę na zaskakujący powód takiego działania.

W jaki sposób 43 młodych ludzi może zniknąć bez śladu w jednym momencie? Wydaje się to niemożliwe, a jednak tak właśnie się stało. W dodatku okazało się, że za porwaniem studentów kolegium nauczycielskiego stoi policja! Tajemniczą zbrodnię władze tuszowały przez 6 długich lat wbrew licznym protestom zrozpaczonych rodzin. Aż do dziś. Dzięki anonimowemu informatorowi na jaw wyszły nowe fakty!

W Polsce nie działa skutecznie system, który pozwoliłby wycofać ze sprzedaży owoce i warzywa skażone pestycydami – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli w najnowszym raporcie. Na wyniki badań czarnych porzeczek, truskawek czy malin trzeba czekać ponad 40 dni, jabłek – 70 dni, a sałaty – aż 84 dni. NIK podkreśla, że szybciej zostaną one sprzedane i zjedzone, zanim zostaną przebadane. W razie wykrycia zagrożenia, wycofanie z rynku skażonych chemią owoców i warzyw jest praktycznie niemożliwe. Czy musi dojść do tragedii, by służby wzięły się do pracy?!

Zagraniczne magazyny od lat prześcigają się w sensacyjnych doniesieniach na temat członków rodziny królewskiej. W ostatnim czasie nie brakuje jednak coraz bardziej zaskakujących informacji o Meghan Markle. Czyżby wkrótce jej rodzina miała się powiększyć? Amerykański magazyn Life

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!