Sondaż: Rafał Trzaskowski minimalnie przed Andrzejem Dudą

W II turze wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski wyprzedziłby Andrzeja Dudę o 0,5 pkt proc. – wynika z najnowszego sondażu Kantar dla TVN24.

Poparcie w drugiej turze dla Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 46,4 proc. ankietowanych, a dla Andrzeja Dudy – 45,9 proc.. 7,7 proc. ankietowanych deklaruje, że nie wie, na kogo zagłosuje.

  Z opublikowanego wczoraj sondażu Kantar wynika  , że w II turze wyborów prezydenckich minimalnie zwyciężyłby Rafał Trzaskowski. Spośród osób, które zadeklarowały udział w głosowaniu 12 lipca, na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego zamierza głosować 45 proc., zaś 44 proc. na ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudę. Aż 11 proc. badanych nie zadecydowało jeszcze, na kogo odda głos w najbliższych wyborach.

Natomiast  z najnowszego sondażu IBRiS dla tygodnika „Polityka” wynika  , że aż 69 proc. wyborców Andrzeja Dudy uważa ubiegającego się o reelekcję prezydenta za swojego „idealnego kandydata”. Tylko 26 proc. popierających Rafała Trzaskowskiego wybrało tę odpowiedź, co wyraźnie wskazuje na odmienne motywacje wyborców obu kandydatów.

jak wskazuje sondaż, aż 70 proc. wyborców Rafała Trzaskowskiego uważa swój wybór, jako głos oddany na „mniejsze zło”, podczas gdy ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda uzyskał tu wynik na poziomie 25 proc.

Źródło:  TVN24  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*