Jerzy Owsiak o słowach Andrzeja Dudy: To jest bardzo nieodpowiedzialne

Prezydent Andrzej Duda nie jest ministrem zdrowia. Może coś zasugerować, może o czymś powiedzieć, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że głowa państwa powie o szczepieniach w ten sposób – powiedział w „Kropce nad i” w TVN24 szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak.

Prezydent w poniedziałek podczas debaty w Końskich został zapytany o szczepionkę na COVID-19. – Szczepienia na koronawirusa absolutnie nie powinny być obowiązkowe – powiedział Duda. Dodał, że nie jest w tym przypadku zwolennikiem jakichkolwiek szczepień obowiązkowych. – Powiem państwu otwarcie, ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie – stwierdził. Po spotkaniu w Końskich, prezydent napisał na Twitterze, że szczepienia dotyczące poważnych chorób zakaźnych, jak polio czy gruźlica, to zupełnie co innego.

– Nie jest to pierwsza sytuacja, którą pan prezydent tworzy wokół naszego zdrowia, co też było powodem naszych uwag, mówię tu o geriatrii, a więc takie ruchy, które nie powinny mieć miejsca, jeżeli chodzi o człowieka, który sprawuje taką ważną funkcję – ocenił Owsiak.

– Nie jest ministrem zdrowia. Może coś zasugerować, może o czymś powiedzieć, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że usłyszę taką uwagę od głowy państwa, że powie o szczepieniach w ten sposób: nie szczepić się, nie akceptować tych wszystkich szczepień obowiązkowych. To jest bardzo nieodpowiedzialne – dodał.

Zdaniem szefa WOŚP szczepienia są taką kwestią, gdzie trzeba się mocno zastanowić, zanim się coś powie. – Słyszałem później komentarze ludzi, którzy są fachowcami od tego, którzy zajmują się tym na co dzień. Nie usłyszałem od ani jednej osoby słowa, które by powiedziało: tak, akceptuję tę wypowiedź, też uważam, że ona jest dobra. Była bardzo zła – podkreślił Owsiak.

Do tego strasznego wypadku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na drodze krajowej nr 46 w okolicach Sidziny (woj. opolskie). Rozpędzona ciężarówka dosłownie ścięła jedno z przydrożnych drzew i zatrzymała się dopiero na grubym pniu drugiego. Z kabiny kierowcy nie zostało praktycznie nic poza poskręcaną masą metalu i tworzywa. 55-letni mężczyzna nie miał szans.

Wielką determinacją wykazał się pewien noworodek z Wietnamu. Najpierw, jeszcze w brzuchu matki, pokonał stosowaną przez kobietę antykoncepcję – spiralę domaciczną – a następnie przyszedł na świat trzymając ją… w rączce. Niezwykłe zdjęcia malucha jeszcze z porodówki błyskawicznie obiegły media społecznościowe i stały się hitem!

„Czy pana środowisko płaci statystom za udział w pana wiecach?”. Takie pytanie zadał Rafałowi Trzaskowskiemu reporter TVP podczas konferencji prasowej w Łagiewnikach Kościelnych (woj. wielkopolskie). Pytanie wywołało salwę śmiechu wśród zwolenników kandydata na prezydenta. On sam również nie krył rozbawienia. – Ten poziom absurdu, który te pytania… to jest coś niesamowitego, naprawdę – śmiał się wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Narodowe zaciskanie pasa to zjawisko wynikające z kryzysu, do którego doprowadziła epidemia koronawirusa. Kto oszczędzał wcześniej, dzisiaj nie ma problemów. Jednak, jak wynika z badań, większość Polaków pieniędzy odłożonych na gorsze czasy nie miała i dopiero teraz zaczęto je gromadzić. Co innego senatorowie…

Wczorajsze wystąpienia Andrzeja Dudy w Końskich i Rafała Trzaskowskiego w Lesznie wywołały ogromne emocje w mediach społecznościowych. Internauci zarzucają starającemu się o reelekcję prezydentowi, że odpowiedzi czytał z promptera a pytania zadawały mu wyselekcjonowane osoby i w tej kwestii przeprowadzili własne „śledztwo”. Ale i u Trzaskowskiego zdaniem użytkowników Twittera miało dojść do „ustawki”.

We wtorek w pobliżu miejscowości Anshun w Chinach doszło do tragedii. Po godz. 12.00 czasu lokalnego, autobus komunikacji miejskiej, którym podróżowały także dzieci, wjechał z impetem do jeziora Hongshan. Jak potwierdziły lokalne media, zginęło co najmniej 21 osób, a 15 trafiło do szpitala. Policja ustala okoliczności wypadku.

To był rozwód, który zaskoczył wszystkich. Byli małżeństwem przez 7 lat i tak naprawdę nigdy nie zdradzili prawdziwego powodu rozstania. Była mowa o romansach, o zbyt różniących się od siebie charakterach, ale od roku nie poznaliśmy całej prawdy. Dopiero teraz Dominika Tajner w rozmowie z „Twoim Imperium” postanowiła zdradzić nieco więcej.

Tragiczny wypadek na plaży w Clearwater na Florydzie w Stanach Zjednoczonych. 37-letni Polak został rażony piorunem, gdy na wybrzeżu nagle rozpętała się burza. Mężczyzna trafił do szpitala w krytycznym stanie. Oprócz niego rażona piorunem została jeszcze jedna osoba.

200 do emerytury dla kobiet, które wychowywały dzieci i 400 dla strażaków z ochotniczych straży pożarnych. Na finiszu kampanii wyborczej, zarówno prezydent Andrzej Duda (48 l.), jak i Rafał Trzaskowski (48 l.) kuszą nowymi obietnicami licząc, że zapewnią im dodatkowe punkty wyborcze. I rzucają na tacę programy warte miliardy złotych.

Zaskakujące sceny rozegrały się przed jedną z klinik położniczych na Florydzie. Susan Anderson zaczęła rodzić i ruszyła razem z mężem do szpitala. Po drodze zaczęła odczuwać coraz silniejsze skurcze. Bała się, że nie zdąży na czas. Wtedy mąż zadzwonił do szpitala i poprosił, żeby położna poczekała na parkingu. Para wysiadła z samochodu, ale nie zdążyła wejść do budynku. Dziecko urodziło się przed wejściem. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*