Sztab Dudy wypuścił grę z Trzaskowskim. Jej bohater eksploduje

Rafał Trzaskowski jako bohater gry wideo w nowym spocie Andrzeja Dudy. Sztab prezydenta opublikował w mediach społecznościowych nowy klip imitujący grę wideo. „Rafał Trzaskowski – pogromca dobrych pomysłów, kolekcjoner złych rozwiązań, kandydat awaria. Czy na pewno chcesz zagłosować na chaos i bałagan?” – zapytano pod nagraniem.

Sztab Andrzeja Dudy na kilka dni przed wyborami opublikował nowy klip wyborczy. Tym razem jest to forma gry wideo, w której główne skrzypce gra kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Nie jest on jednak pozytywnym bohaterem i przegrywa starcie. 

 Ominięte postulaty 

Klip imituje grę wideo. Jej bohater, Rafał Trzaskowski, zbiera spadające postulaty, omijając inne. Kandydat KO na początku gry ominął postulaty: „Niższy PIT”, „Niższy VAT” i „Niższy CIT”, żeby złapać postulat „Wyższe podatki”.

W dalszej części nagrania Trzaskowski wybrał „Partyjne przepychanki” zamiast „Współpracy z rządem”, „Brak wsparcia dla rodzin” zamiast „500 plus”, „Walutę euro w Polsce” zamiast „Silnej złotówki”, „Lotnisko w Berlinie” zamiast „Inwestycji w Polsce” i „Wysoki wiek emerytalny” zamiast „Niskiego wieku emerytalnego”.

 Wybuchowy koniec 

Gra toczy się na tle symbolicznie przedstawionej Warszawy. Widzimy więc PKiN, Kolumnę Zygmunta oraz… ścieki płynące bezpośrednio do Wisły. Rozgrywka jest prosta: z góry ekranu spadają decyzje do podjęcia, a postać z twarzą prezydenta miasta wybierać ma odpowiednie rozwiązania. Pierwsze dwa udaje mu się zaznaczyć dobrze, później jednak wybiera tyko te czerwone, w zamyśle autorów – negatywne.

Na końcu nagrania widać, jak postać Rafała Trzaskowskiego eksploduje i pojawia się napis „Game over”.

Mieli w życiu jeszcze tyle do zrobienia. Mateusz (†29 l.) wychowywał trzy córki, a Tomasz (†42 l.) przeprowadzał się do nowego domu. Niestety, kiedy byli w pracy, doszło do koszmarnego wypadku. Obaj runęli z 11. piętra wieżowca, który budowali na nowym osiedlu w Rzeszowie.

Jakże oddalił się Pan w tym, co Pan robi, od ideału Pana mistrza i poprzednika, śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Kaczyński cierpliwie tłumaczył, w jaki sposób decyduje o tym, czy zastosuje wobec kogoś prawo łaski, czy mu go odmówi – pisze do Prezydenta Andrzeja Dudy redaktor naczelna Faktu, Katarzyna Kozłowska.

Wyższe emerytury i wyrównania – państwo wreszcie wynagrodzi finansowe krzywdy, na jakie skazało tysiące osób, które przed laty przeszły na wcześniejsze świadczenia. Nie wszyscy poszkodowani jednak odzyskają pieniądze i niestety, nie od razu. Wyjaśniamy, jak je dostać.

Prawdziwą tragedią zakończyło się grillowanie w miejscowości Kolembrody (woj. lubelskie). W trakcie zwijania przewodu elektrycznego porażony prądem został tam 26-letni mężczyzna. Niestety, nie udało się go uratować.

Walczył za ojczyznę, ale gdy potrzebował pomocy, państwo odwróciło się od niego. Sierżant Tomasz Borysiewicz, weteran wojny w Afganistanie, przez lata walczył o honor i sprawiedliwość przed polskimi sądami. Oskarżono go o zbrodnię wojenną – największą hańbę dla żołnierza. I chociaż oczyszczono go z tych zarzutów, a tysiące osób słały petycje do prezydenta o łaskę dla niego, Andrzej Duda (48 l.) jej nie udzielił. Pomógł za to pedofilowi, który znęcał się nad rodziną i wykorzystał własną córkę… Żołnierze pytają: Dlaczego?!

Sąd Rejonowy w Giżycku zdecyduje, czy zostanie ukarana osoba odpowiedzialna za pochówek producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka poza cmentarzem. Decyzja zapadnie niespełna dwa tygodnie przed pierwszą rocznicą śmierci milionera, czyli na początku sierpnia. Wniosek o ukaranie do sądu złożyła policja, twierdząc, że takie działania są niezgodne z polskim prawem.

Tragedia w miejscowości Antolka (powiat miechowski, woj. małopolskie). Na drodze krajowej nr 7 zderzyły się samochody – ford i hyundai. W pierwszym z nich jechało pięcioro znajomych, którzy wracali z wycieczki w góry. 21-letnia dziewczyna zginęła na miejscu. Cztery osoby trafiły do szpitala. Wśród nich jest 13-letnie dziecko, które podróżowało samochodem marki hyundai.

Jak 42 lata temu wyglądała Małgorzata Rozenek, o której wieku krążą w internecie legendy? Przekonać się o tym można dzięki jej ukochanemu mężowi Radosławowi Majdanowi (48 l.), który wrzucił do internetu zdjęcie gwiazdy TVN z dzieciństwa. Przy okazji były bramkarz pokazał jak sam wyglądał jako maluch.

Tego jeszcze nie grali. Słynna hollywoodzka komedia romantyczna o losach prostytutki, która zakochuje się w bogatym biznesmenie, doczeka się polskiej adaptacji. Mowa o „Pretty woman”, gdzie w oryginale w główne role wcielili się Richard Gere i Julia Roberts. Kto ich zastąpi w polskiej adaptacji i kiedy będziemy mogli ją zobaczyć?

Tato, już wracam, zapal światło na podwórku – tego zdania ojciec 15-letniego Kuby z Lubina (woj. dolnośląskie) nie usłyszy już nigdy. Chłopiec zawsze tak mówił do swojego taty, kiedy o późniejszej porze wracał do domu. Kuba został bestialsko zamordowany za to, że odważył się stanąć w obronie koleżanek. Jego oprawca był kilka lat starszy i o wiele większy od niego. Proces w tej sprawie utknął w miejscu z powodu pandemii. Po trwającej prawie cztery miesiące przerwie wreszcie rusza z miejsca.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!