Podsumowanie ostatniej kampanijnej środy. Sondaże nie dają pewności żadnemu z kandydatów

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski kontynuują kampanię i walczą o kolejne głosy. Jak wynika z najnowszych sondaży nic nie jest jeszcze rozstrzygnięte. Kandydaci idą łeb w łeb i nie można z całą pewnością przesądzić, który z nich wygra w niedzielnym głosowaniu. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia dnia związane z kampanią prezydencką w naszym kraju.

W drugiej turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca, więcej osób deklaruje swój głos na Rafała Trzaskowskiego. Jest jednak spora grupa niezdecydowanych wyborców – wynika z najnowszego sondażu Kantar. Spośród osób, które zadeklarowały udział w głosowaniu 12 lipca, na kandydata KO  Rafała Trzaskowskiego  zamierza głosować 45 proc., zaś na 44 proc. na ubiegającego się o reelekcję  Andrzeja Dudę . Aż 11 proc. badanych nie zadecydowało jeszcze na kogo odda głos w najbliższych wyborach.  Czytaj więcej tutaj.  

Z najnowszego sondażu IBRiS dla tygodnika „Polityka” wynika, że aż 69 proc. wyborców Andrzeja Dudy uważa ubiegającego się o reelekcję prezydenta za swojego „idealnego kandydata”. Tylko 26 proc. popierających Rafała Trzaskowskiego wybrało tę odpowiedź, co wyraźnie wskazuje na odmienne motywacje wyborców obu kandydatów.  Czytaj więcej tutaj.  

– Apeluję do wszystkich polityków, którzy podzielają takie m.in. wartości, jak dobro rodziny i wspólnota kulturowa, do PSL, Koalicji Polskiej i Konfederacji – spotkajmy się po wyborach 12 lipca i porozmawiajmy o najistotniejszych sprawach – powiedział prezydent Andrzej Duda. Na apel zareagowali już liderzy wymienionych formacji.  Czytaj więcej.  

Kandydat KO podzielił się wizją wymarzonej Polski pod swoim przywództwem. – Marzę o Polsce ludzi otwartych, tolerancyjnych, odważnych i niepokornych – mówił Rafał Trzaskowski. – Taki kraj zbudujemy – oświadczył. Padło wiele krytycznych słów pod adresem obecnej władzy.  Czytaj więcej.  

Rafał Trzaskowski zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, aby do czwartkowego wieczora ujawnił informacje dotyczące ułaskawień. Na apel prezydenta Warszawy bardzo szybko zareagował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.   Rzecznik prezydenta pytany o apel Trzaskowskiego, podkreślił, że „wszelkie informacje o ułaskawieniach podjętych przez prezydenta Andrzeja Dudę są dostępne na stronie internetowej prezydenta”.  Czytaj więcej.  

Prezydent Andrzej Duda chce, by w konstytucji wykluczona była adopcja dziecka przez osobę pozostającą w związku jednopłciowym. – Nigdy nie chciałem mieć dzieci, ale los mnie do tego zmusił, więc wychowuję 12-letniego brata. I co? Gdyby podpis prezydenta był trzy lata temu, to młody siedziałby w domu dziecka? – zastanawia się Patryk.  Czytaj więcej.  

Proboszcz Parchowa pod Bytowem (woj. pomorskie) okleił swój płot plakatami Andrzeja Dudy. Gdy w sprawie interweniował jeden z okolicznych mieszkańców, doszło do szarpaniny. Mężczyzna twierdzi, że został pobity przez księdza i zgłosił sprawę na policję.  Czytaj więcej.  

W sieci krążą zdjęcia kart do głosowania, które rzekomo mają otrzymywać polscy wyborcy z ambasady RP w Oslo i w Londynie. Nazwisko prezydenta Andrzeja Dudy widnieje na nich dwukrotnie. Nie ma możliwości oddania głosu na drugiego kandydata – Rafała Trzaskowskiego. MSZ zapewnia, że materiały te są nieprawdziwe.  Czytaj więcej.  

Córka Andrzeja Dudy pojawi się u boku ojca podczas niedzielnego wieczoru wyborczego. W ten sposób ma przeciąć spekulacje o braku wsparcia dla swojego ojca.  Czytaj więcej.  

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*