Kinga Duda wraca do Polski. Będzie wspierać ojca

Kinga Duda (25 l.) ma przylecieć do Polski na wieczór wyborczy swojego ojca Andrzeja Dudy. Mają pojawić się na nim także rodzice prezydenta – informuje wp.pl. Córka prezydenckiej pary, która odbywa staż w kancelarii prawnej w Londynie, podczas I tury wyborów oddała swój głos korespondencyjnie w Wielkiej Brytanii. Teraz będzie głosować w Polsce.

Kinga Duda jest bardzo dobrze wykształcona. Ma dyplom magistra prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego i ukończone studia podyplomowe z prawa amerykańskiego na katolickim uniwersytecie Columbus w Waszyngtonie. Zrobiła tam też kurs z wykorzystania prawa w biznesie i handlu.

 Staż w londyńskiej kancelarii 

Córka prezydenckiej pary nie była już kilka miesięcy w kraju, bo zarz po jej przeprowadzce do Wielkiej Brytanii wybuchła epidemia koronawirusa. 25-letnia Kinga Duda po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Jagiellońskim najpierw dostała się na 3-miesięczny staż do jednej z najbardziej renomowanych kancelarii w Warszawie, a niedługo później została wyróżniona w międzynarodowym konkursie prawniczym. Nagrodą okazał się staż w kancelarii w Londynie. W lutym przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii.

 Rodzina Dudów w całości na wieczorze wyborczym 

Nieoficjalnie córka prezydenta Kinga oraz jego rodzice Janina i Jan Dudowie mają pojawić się na wieczorze wyborczym po II turze wyborów, w niedzielę 12 lipca. 

28 czerwca, podczas wieczoru po I turze wyborów, głowie państwa towarzyszyła jedynie pierwsza dama, która oklaskiwała męża i śpiewała „Sto lat” razem z jego zwolennikami w Łowiczu. Po odśpiewaniu hymnu Agata Kornhauser-Duda podeszła do mikrofonu i powiedziała: „Niech żyje Polska”. Na koniec ucałowała męża.

Na wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy ma pojawić się jego cała rodzina

Córka prezydenckiej pary była na stażu w londyńskiej kancelarii

Andrzej Duda w II turze zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim z KO

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!