Andrzej Duda apeluje do polityków i samorządowców: Spotkajmy się i porozmawiajmy

Andrzej Duda podczas konferencji prasowej w ogrodach Pałacu Prezydenckiego stwierdził, że po wyborach nie chce kłótni i awantur. Zaproponował politykom innych partii, a także przedstawicielom samorządów, aby po wyborach 12 lipca spotkali sięz nim i porozmawiali, żeby zaplanować trzy lata spokojnej i pełnej stabilizacji polityki dla kraju.

Podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Duda podziękował za pięć lat polityki przedstawicielom Zjednoczonej Prawicy. Powiedział też o swoich planach na czas po wyborach. – Jest wśród ludzi wiele niepokoju. Co będzie dalej? Czy sytuacja będzie stabilna? Ja nie mam żadnych wątpliwości, słyszę, że Polacy oczekują stabilnych działań dla powrotu normalności, która przed pandemią koronawirusa została wprowadzona – mówił prezydent.

– Albo polityka kłótni i awantur, albo współdziałania. Po wyborach, które będą 12 lipca kolejne wybory będą dopiero za trzy lata. Te trzy lata trzeba wykorzystać, na dobrą, spokojną, pełną stabilizacji politykę. Dlatego mam propozycję dla całej sceny politycznej, ale przede wszystkim dla tych, którzy podzielają takie wartości jak wartości rodzinne, wspólnota kulturowa, tradycje, wspieranie młodych, zrównoważony, spokojny rozwój naszego kraju (…) aby szanowana była nasza historia, aby polskie sprawy prowadzone były w sposób głodny – wyliczał Andrzej Duda. 

Prezydent stwierdził, że chce dialogu z przedstawicielami innych ugrupowań. –  Mam propozycję dla całej sceny politycznej. Chciałem zaapelować do wszystkich polityków i wszystkich tych, którzy są zaangażowani do PSL, Koalicji Polskiej, Konfederacji i samorządów spotkajmy się po 12 lipca i porozmawiajmy o tym, co najważniejsze. Jestem przekonany, że jest to możliwe dla dobra Polski po 12 lipca tego roku dla dobra Polski na najbliższe lata – przekonywał Andrzej Duda podczas konferencji. Prezydent dodał, że chciałby być patronem wielkiej koalicji polskich spraw chroniącej m.in. rodzinę i wartości tradycyjne.

Zobacz także:

Mieli w życiu jeszcze tyle do zrobienia. Mateusz (†29 l.) wychowywał trzy córki, a Tomasz (†42 l.) przeprowadzał się do nowego domu. Niestety, kiedy byli w pracy, doszło do koszmarnego wypadku. Obaj runęli z 11. piętra wieżowca, który budowali na nowym osiedlu w Rzeszowie.

Jakże oddalił się Pan w tym, co Pan robi, od ideału Pana mistrza i poprzednika, śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Kaczyński cierpliwie tłumaczył, w jaki sposób decyduje o tym, czy zastosuje wobec kogoś prawo łaski, czy mu go odmówi – pisze do Prezydenta Andrzeja Dudy redaktor naczelna Faktu, Katarzyna Kozłowska.

Wyższe emerytury i wyrównania – państwo wreszcie wynagrodzi finansowe krzywdy, na jakie skazało tysiące osób, które przed laty przeszły na wcześniejsze świadczenia. Nie wszyscy poszkodowani jednak odzyskają pieniądze i niestety, nie od razu. Wyjaśniamy, jak je dostać.

Prawdziwą tragedią zakończyło się grillowanie w miejscowości Kolembrody (woj. lubelskie). W trakcie zwijania przewodu elektrycznego porażony prądem został tam 26-letni mężczyzna. Niestety, nie udało się go uratować.

Walczył za ojczyznę, ale gdy potrzebował pomocy, państwo odwróciło się od niego. Sierżant Tomasz Borysiewicz, weteran wojny w Afganistanie, przez lata walczył o honor i sprawiedliwość przed polskimi sądami. Oskarżono go o zbrodnię wojenną – największą hańbę dla żołnierza. I chociaż oczyszczono go z tych zarzutów, a tysiące osób słały petycje do prezydenta o łaskę dla niego, Andrzej Duda (48 l.) jej nie udzielił. Pomógł za to pedofilowi, który znęcał się nad rodziną i wykorzystał własną córkę… Żołnierze pytają: Dlaczego?!

Sąd Rejonowy w Giżycku zdecyduje, czy zostanie ukarana osoba odpowiedzialna za pochówek producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka poza cmentarzem. Decyzja zapadnie niespełna dwa tygodnie przed pierwszą rocznicą śmierci milionera, czyli na początku sierpnia. Wniosek o ukaranie do sądu złożyła policja, twierdząc, że takie działania są niezgodne z polskim prawem.

Tragedia w miejscowości Antolka (powiat miechowski, woj. małopolskie). Na drodze krajowej nr 7 zderzyły się samochody – ford i hyundai. W pierwszym z nich jechało pięcioro znajomych, którzy wracali z wycieczki w góry. 21-letnia dziewczyna zginęła na miejscu. Cztery osoby trafiły do szpitala. Wśród nich jest 13-letnie dziecko, które podróżowało samochodem marki hyundai.

Jak 42 lata temu wyglądała Małgorzata Rozenek, o której wieku krążą w internecie legendy? Przekonać się o tym można dzięki jej ukochanemu mężowi Radosławowi Majdanowi (48 l.), który wrzucił do internetu zdjęcie gwiazdy TVN z dzieciństwa. Przy okazji były bramkarz pokazał jak sam wyglądał jako maluch.

Tego jeszcze nie grali. Słynna hollywoodzka komedia romantyczna o losach prostytutki, która zakochuje się w bogatym biznesmenie, doczeka się polskiej adaptacji. Mowa o „Pretty woman”, gdzie w oryginale w główne role wcielili się Richard Gere i Julia Roberts. Kto ich zastąpi w polskiej adaptacji i kiedy będziemy mogli ją zobaczyć?

Tato, już wracam, zapal światło na podwórku – tego zdania ojciec 15-letniego Kuby z Lubina (woj. dolnośląskie) nie usłyszy już nigdy. Chłopiec zawsze tak mówił do swojego taty, kiedy o późniejszej porze wracał do domu. Kuba został bestialsko zamordowany za to, że odważył się stanąć w obronie koleżanek. Jego oprawca był kilka lat starszy i o wiele większy od niego. Proces w tej sprawie utknął w miejscu z powodu pandemii. Po trwającej prawie cztery miesiące przerwie wreszcie rusza z miejsca.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!