Zwolennicy Bosaka w spocie popierają Dudę. Posłowie Konfederacji: to ordynarna ustawka

W sieci pojawił się spot „MimoWszystkoDuda”, w którym osoby podające się za wyborców Krzysztofa Bosaka, popierają Andrzeja Dudę w II turze wyborów. Z akcji nie jest zadowolona Konfederacja. Co na ten temat sądzi sam Krzysztof Bosak? – Spot powstał niezależnie ode mnie i od Konfederacji. Nic z tym nie mam wspólnego – powiedział w rozmowie z Faktem. Czy zagłosuje na Andrzeja Dudę?

Spot „MimoWszystkoDuda” wciąż dociera do coraz większej liczby odbiorców. W projekcie zrealizowanym przez wyborców Krzysztofa Bosaka, występują m.in. publicysta wSensie.tv Marek Miśko i historyk Leszek Żebrowski. Panowie próbują przekonać, dlaczego warto głosować w drugiej turze wyborów na Andrzeja Dudę.

– Powiem wam, co się stanie, kiedy wybory wygra Rafał Trzaskowski. Donald Tusk wróci do kraju i stanie na czele zjednoczonej opozycji. Najpóźniej w marcu 2021 roku ten sam Donald Tusk zostanie premierem Polski. Pamiętam te czasy. Nie mam specjalnych złudzeń co do Andrzeja Dudy. Mimo wszystko Duda – mówi Miśko.

– Jako osoba o narodowych poglądach nie wyobrażam sobie, aby przez najbliższe 5 lat reprezentował mnie w świecie człowiek, dla którego moje wartości, są rasistowskie, faszystowskie czy ksenofobiczne – mówi 24-letni Bartek.

Ze spotu nie są zadowoleni politycy Konfederacji, partii Krzysztofa Bosaka.

„Jakoś nie widziałem bohaterów tego filmiku, jak walczyli z chociaż podobnym zaangażowaniem o sukces K.Bosaka, dlatego dziś rozczulające, na poziomie wolnorynkowości Trzaskowskiego jest jak walczą niby w imieniu K.Bosaka o sukces A.Dudy. #MimoWszystkoDuda” – czytamy na Twitterze Artura Dziambora, posła Konfederacji.

 „Jaka szkoda, że wyborcy Bosaka z akcji #MimoWszystkoDuda nie byli tak aktywni wtedy, gdy było to potrzebne, to jest w kampanii Bosaka przed I turą” – pisze natomiast Sławomir Mentzen na Twitterze.

Poseł Konfederacji szerzej o całej akcji wypowiedział się również na swoim Facebooku.

„Mieliśmy już w tej kampanii fejkowego projektanta mody, który chwalił styl Pierwszej Damy, mieliśmy zalatujące Koreą Północną wieronopoddańcze materiały o Andrzeju Dudzie w głównym wydaniu Wiadomości, teraz przyszedł czas na fejkowych wyborców Krzysztofa Bosaka, którzy w ramach akcji #MimoWszystkoDuda, postanowili udzielić poparcia Andrzejowi Dudzie” – czytamy we wpisie Sławomira Mentzena.

Inny poseł Konfederacji, Jakub Kulesza, zaznacza natomiast, że przynajmniej część akcji może być mistyfikacją. W serii Twittów przybliża sedno sprawy.

 Co na to Krzysztof Bosak? 

Sam kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak odcina się od spotu. – Spot powstał niezależnie ode mnie i od Konfederacji. Nic z tym nie mam wspólnego – zaznacza w rozmowie z Faktem.

Polityk powiedział również o swoim poparciu dla kandydatów. – Ja nie wskazuje na kogo głosować w drugiej turze. Zachęcam do głosowania w zgodzie ze swoim rozumem i sumieniem. Jedni zagłosują tak, drudzy tak. Żyjemy w wolnym kraju i każdy ma do tego prawo. Wyborcy wyrażają swoją opinię – podsumował Krzysztof Bosak.

Zobacz też:

Prezydent walczy o zwolenników Konfederacji

Zaznacza, że każdy ma swój własny wybór

Prezydent idzie w łeb w łeb w sondażach z Rafałem Trzaskowskim

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!