Wałęsa odleciał! Chce wchłonięcia Polski przez Niemcy

Lech Wałęsa, były prezydent i ikona części opozycji totalnej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna) niedawno udzielił bardzo kontrowersyjnego wywiadu w mediach. Były lider Solidarności wypowiedział się między innymi na temat aktualnej sytuacji geopolitycznej wokół Polski oraz na świecie.

Były lider Solidarności skomentował również aktualne funkcjonowanie najważniejszych organizacji międzynarodowych łącznie z ONZ oraz NATO. Była głowa państwa wypowiedział się także na temat relacji między Polską a Niemcami. Jego słowa wywołały burzę.

Lech Wałęsa udzielił bardzo kontrowersyjnego wywiadu

Lech Wałęsa od lat nie przestaje zaskakiwać opinię publiczną swoimi wypowiedziami. W jednym z wywiadów były lider Solidarności wypowiedział się na tematy związane z obecną sytuacją na świecie i wokół Polski. Były prezydent w wywiadzie dla agencji ITAR-TASS powiedział między innymi, że: „Powinniśmy rozszerzać struktury ekonomiczne i stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa”. Słowa polityka wywołały falę licznych kontrowersji.

Moja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur. Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach” – stwierdził Wałęsa.

Były prezydent odniósł się także do relacji z Rosją.

Niestety nie można ich nazwać dobrymi – ocenił. Niemcy przyczynili nam znacznie więcej zła, a stosunki mamy z nimi znacznie lepsze, niż z Rosją. Dlaczego? Bo Niemcy po wojnie przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi – tłumaczył.

Lech Wałęsa, były prezydent i ikona części opozycji totalnej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna) niedawno udzielił bardzo kontrowersyjnego wywiadu

GAZETA PRAWNA

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*