PiS obniża pensję Polaków! Duda będzie musiał się tłumaczyć. Wielka Wpadka!

PiS obniża pensję Polaków! Duda będzie musiał się tłumaczyć. Wielka Wpadka!

Wielka wpadka rządu i zamiast wielkich podwyżek mają być cięcia! PiS obniża minimalną pensję Polaków?! Wyciekły obliczenia dotyczące prognozowanego bezrobocia oraz minimalnych wynagrodzeń w 2021 roku. Niestety, szacunki nie zgadzają się z obietnicami Prezydenta RP i zapowiedziami samego Jarosława Kaczyńskiego, który snuł wizje wielkich podwyżek dla Polaków. Andrzej Duda będzie musiał się tłumaczyć tuż przed II turą wyborów prezydenckich 2020?

Minimalne wynagrodzenie w Polsce będzie niższe? Resort finansów przesłał do Narodowego Funduszu Zdrowia wskaźniki potrzebne do stworzenia planu finansowego na kolejny rok. Były w nim ważne dane, m.in. na temat płacy minimalnej Polaków. Choć dokumenty nie były ściśle tajne, rządzący nie mieli w planach udostępniania ich szerokiemu gronu odbiorców. Na pewno nie spodziewali się, że treść pisma wycieknie do mediów. Andrzej Duda będzie miał problem? Informacja wywołała wielkie oburzenie wśród pracodawców oraz w związku Dialogu Społecznego. Czyżby PiS zamierzał złamać swoje obietnice?!

Dane zawarte w dokumencie mówią o tym, że płaca minimalna w 2021 roku wyniesie nie 3 tys. złotych, a 2665 zł (50,3 proc. przeciętnego wynagrodzenia). W 2022 r. średnia krajowa ma wynieść 2732 zł (czyli 49,4 proc.), a w 2023 r. Polacy zatrudnieni za najniższą krajową co miesiąc będą zarabiać 2800 zł (48,7 proc.). Wyliczenia Ministerstwa Finansów nie zgadzają się z zapewnieniami Andrzeja Dudy, który obiecał, że najniższa krajowa zostanie podwyższona w przyszłym roku aż do 3 tys. zł, a w 2023 r. do 4 tys. zł.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*