Mecz towarzyski Polska-Ukraina w Święto Niepodległości

Datę towarzyskiego meczu piłkarskiego Polska-Ukraina podał oficjalnie Ukraiński Związek Piłki Nożnej. Informację potwierdza też strona polska.

W tym roku w dzień obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada, zostanie rozegrany towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Ukrainy. Tak wynika z informacji Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej opublikowanego we wtorek.

Według informacji podanych przez stronę ukraińską, mecz zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim w Chorzowie o 20:45 (godz. 21:45 czasu w Kijowie). Zaznaczono, że pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane 31 marca br., ale zostało przeniesione ze względu na pandemię koronawirusa. Po meczu Polską, reprezentacja Ukrainy rozegra jeszcze mecze z Niemcami i Szwajcarią w ramach rozgrywek Ligi Narodów.

Polska reprezentacja piłkarska swój ostatni mecz rozegrała w listopadzie ub. roku ze Słowenią (3:2), kończąc eliminacje mistrzostw Europy. Przez przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa Polacy nie rozpoczęli przygotowań do turnieju, a towarzyskie mecze z Finlandią, Ukrainą, Rosją i Islandią zostały odwołane.

Część ukraińskich mediów już na początku lipca pisała, że mecz Polska-Ukraina może odbyć się 11 listopada br. Za nimi pisały o tym także niektóre media w Polsce.

Wiadomo, że wcześniej reprezentacja Polski ma rozpocząć zmagania w Lidze Narodów. Pierwszy mecz, z Holandią, zaplanowano na 4 września br. Trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają z Bośnią i Hercegowiną. Na razie nie wiadomo, czy odbędzie się towarzyski mecz z Rosją, natomiast mecz z Finlandią zaplanowano na 7 października br.

Przeczytaj:  TVP Sport pokaże mecz o Superpuchar Ukrainy, ponieważ „w Polsce mieszka bardzo dużo Ukraińców” 

  uaf.ua   / onet.pl / Kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*