Zapadła ostateczna decyzja ws obostrzeń przed wyborami! Szumowski nie ma wątpliwości

obostrzeń przed wyborami

Druga tura wyborów prezydenckich zbliża się wielkimi krokami. Przypomnijmy, że podczas pierwszej tury parę gmin zostało rekomendowanych do głosowania w formie korespondencyjnej. Wszystko przez dużą ilość nowych zakażeń jakie miały miejsce w tych konkretnych miejscach.

Wtedy włodarze tych gmin nie zgadzali się z decyzją ministra Szumowskiego, jednakże sytuacja w opinii rządu była na tyle poważna, że nie chciano ryzykować kolejnymi zakażeniami do jakich mogło dojść podczas głosowania tradycyjnego.

Obecnie wszyscy Polacy zadają sobie ponownie pytanie. Na jakie gminy padnie tym razem i kto będzie zmuszony głosować na nowych zasadach ze względu na sytuacje epidemiczną w kraju.

Podjęto decyzje w sprawie wyborów

Łukasz Szumowski podjął już decyzję, teraz wielu Polaków może odetchnąć z ulgą. Na trapiące wiele osób pytanie odpowiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Przeanalizowaliśmy cały kraj, każdy powiat pod kątem nowych, aktywnych przypadków, gminy pod kątem zapadalności na koronawirusa i z analizy wszystkich danych wynika, że nie ma w tej chwili żadnej gminy, w której nastąpiłby nagły znaczący przyrost przypadków lub pogorszenie się sytuacji epidemicznej – opowiedział.

To wspaniała wiadomość, oznacza bowiem że bez przeszkód wszyscy będą mogli pójść i zagłosować przy urnach wyborczych. Oczywiście zaapelowano o zdrowy rozsądek i zachowanie wszelkich zasad wynikających z reżimu sanitarnego.

WLOCIE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*