Nowy sondaż: zacięta walka o prezydenturę

Kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. W mediach pojawiają się kolejnesondaże. Jak wynika z badania Ipsos dla OKO.press, obaj kandydaci mogą liczyć na podobne poparcie w drugiej turze głosowania.

W sondażu oddanie głosu  na Rafała Trzaskowskiego zadeklarowało 49 proc. respondentów, a na Andrzeja Dudę – 48 proc. Trzy proc. udzieliło odpowiedzi „nie wiem”. 

OKO.press podkreśla, że błąd pomiaru wynosi tu trzy pkt proc. Tak więc, jak podkreśla portal, prawdziwe wyniki sondażu wyglądają tak:

  Jak wynika z opublikowanego przez nas wczoraj sondażu  , największe szanse na zwycięstwo w drugiej turze ma Andrzej Duda.  Na obecnego prezydenta wskazało 49 proc. respondentów, a na jego konkurenta Rafała Trzaskowskiego – 46,4 proc. 

IBRiS zadał respondentom pytanie: „Gdyby w najbliższą niedzielę odbywała się II tura wyborów prezydenckich, to wziąłby Pan/Pani w nich udział?”. Ogromna większość zadeklarowała chęć wzięcia w drugiej turze.  Na odpowiedź „zdecydowanie tak” wskazało 57,6 proc. pytanych, a „raczej tak” 11,9 proc. Zdecydowanie do wyborów nie zamierza iść 15,6 proc respondentów, a za opcją „raczej nie” opowiedziało się 11,6 proc.  Odpowiedź „nie wiem/trudno powiedzieć” udzieliło 3,3 pytanych.

Źródło  OKO.press  , Onet

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*