PILNY apel Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy każdego Polaka, trzeba wiedzieć

PILNY apel Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia oficjalnie wystosowało ważny apel do wszystkich obywateli naszego kraju. Polacy nie powinni lekceważyć przekazywanych w komunikacie informacji. Zastosowanie jednej rzeczy może uratować zdrowie i życie wielu Polaków.

Ministerstwo Zdrowia, za pośrednictwem Twittera, regularnie zwraca się do społeczeństwa, informując o istotnych kwestiach. W ostatnich tygodniach doniesienia dotyczą przede wszystkim panującej na świecie pandemii, jednak rząd stara się nie zapominać przy tym o innych, równie istotnych kwestiach. Tym razem przekazywane informacje są bardzo ważne. Trzeba wiedzieć.

Ministerstwo Zdrowia pilnie apeluje do wszystkich Polaków

Wtorkowym wieczorem, na oficjalnym Twitterze MZ, pojawił się ważny komunikat skierowany do każdego Polaka. Ministerstwo postanowiło stanowczo zaapelować do wszystkich o częstsze spożywanie warzyw i owoców. Dla nikogo nie jest zaskoczeniem, że są one pełne wartości odżywczych, dlatego tak ważne jest ich spożycie, jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że owoce i warzywa znacznie obniżają ryzyko zachorowania na chociażby nowotwory złośliwe. By dbać o zdrowie Polaków, MZ postanowiło przypomnieć wszystkim, jak ważne jest zawarcie tych naturalnych produktów w codziennej diecie.

– Spożycie owoców i warzyw znacznie obniża ryzyko zachorowania na nowotwory złośliwe i choroby sercowo-naczyniowe – pisze na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Z opublikowanego przez MZ komunikatu wynika, że owoce oraz warzywa powinny dominować w naszej diecie, stanowiąc połowę tego, co jemy na co dzień.

Warto również wspomnieć, że zjadanie ich korzystnie wpływa na odporność organizmu, co jest szczególnie ważne w dobie koronawirusa. Lato jest najlepszym sprzymierzeńcem świeżych i pełnowartościowych skarbów matki natury, dlatego udając się do sklepu najlepiej wybierać sezonowe owoce, z kolei ze spożyciem importowanych zaczekać do okresu jesienno-zimowego.

https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1277965112498728960?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1277965112498728960%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fpikio.pl%2Fministerstwo-zdrowia-3006202-bc-apeluje-do-polakow%2F

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*