Polski skoczek apeluje do Rydzyka. Wszyscy wokół zwijali się ze ŚMIECHU

Polski skoczek apeluje do Tadeusza Rydzyka

Tadeusz Rydzyk usłyszał nietypowy apel polskiego skoczka narciarskiego. Młody sportowiec zwrócił się do zakonnika z nietypową prośbą. Internauci są nią zachwyceni. Wszyscy, którzy słyszeli to, co mówi, zwijali się ze śmiechu. Mamy nadzieję, że dyrektor „Radia Maryja” doceni żart i rozpatrzy ten urokliwy apel.

Każdy sportowiec, który chce osiągać sukcesy w swojej dziedzinie, potrzebuje sponsorów. Zawodnicy, którzy zajmują się dyscyplinami indywidualnymi, muszą liczyć się z ogromnymi kosztami związanymi między innymi z zakupem sprzętu umożliwiającego start w zawodach. Na szczęście w Polsce nie brakuje zapalonych pasjonatów, którzy pozwalają młodym ludziom na realizację marzeń. Sportowcy ogłaszają się zazwyczaj za pomocą stron internetowych. Są jednak tacy, którzy stawiają na oryginalność. W tym gronie znalazł się polski skoczek narciarski, Klimek Murańka.

Tadeusz Rydzyk usłyszał nietypowy apel

26-letni Klemens Murańka ma na swoim koncie wiele sukcesów. Zdobył między innymi drużynowy brązowy medal mistrzostw świata seniorów w 2015 roku, srebrny medal mistrzostw świata juniorów z 2013 oraz trzy krążki za osiągnięcia drużynowe. To złoty medalista drużynowego konkursu Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy 2011. Jest również zwycięzcą Letniego Pucharu Kontynentalnego z 2017 i 2019 oraz medalistą mistrzostw Polski. Za największy sukces Klimka uważa się brązowy medal z Falun 2015 roku.

Młody skoczek narciarski uważany jest za złote dziecko tej dyscypliny sportowej. Niektórzy fani prognozowali, że mieszkaniec Zakopanego powtórzy spektakularne sukcesy Adama Małysza. Jest więc zawodnikiem rozpoznawalnym. Wideo, które pojawiło się na portalu Skaczemy.pl podbija internet. Mamy nadzieję, że i tym razem Tadeusz Ryzyk wykaże się poczuciem humoru.

– Panie Tadeuszu, taka prośba jest. Na kasku nie mam sponsora, może ksiądz by był chętny zasponsorować. Jest tutaj wolne miejsce na Radio Maryja. Bardzo chętnie przyjmę – mówił reprezentant Polski w nagraniu.

Koledzy, którzy towarzyszyli skoczkowi, nie mogli powstrzymać się od śmiechu. Również internauci doceniają żart młodego sportowca. Myślicie, że Tadeusz Rydzyk przemyśli propozycję Klimka? Chcielibyście zobaczyć logo Radia Maryja na kasku skoczka narciarskiego?

PIKIO.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!