TAJEMNICZE zjawisko blisko Polski! Podwyższone promieniowanie

TAJEMNICZE zjawisko blisko Polski

Co wydarzyło się na północ od Polski?! Jak poinformowała Organizacja do spraw Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych, niedaleko naszego kraju w rejonie Morza Bałtyckiego czujniki wykryły podwyższony poziom radiacji. Czy doszło do utajnionej katastrofy, a może próby jądrowej?

Szokujące ostrzeżenia naukowców ze Sztokholmu! Jak poinformowała Organizacja do spraw Traktatu o Całkowitym Zakazie Prób Jądrowych (CTBTO), na północ od Polski w rejonie Morza Bałtyckiego czujniki szwedzkich badaczy wykryły wyższy niż zwykle poziom radiacji. Wykryto podwyższony poziom cezu-134, cezu-137 i rutenu-103. Co się stało? Czy to nowy Czarnobyl? Promieniowanie objęło część Finlandii, Szwecji, Danii i Rosji. W okolicy znajdują się elektrownie atomowe Leningrad i Kola, ale według ich przedstawiceli pracują one normalnie.

Według wstępnych ustaleń CBTO można wykluczyć wojskowe źródła tego tajemniczego promieniowania. Zdaniem dyrektora tej instytucji, Lassina Zerbo, chociaż wykryte promieniowanie to efekt produktem rozszczepienia jądrowego, ma ono źródło cywilne. Możliwe, że chodzi o transport zużytego uranu, jednak nie jest to pewne. Naukowcy zapewniają, że podwyższone promieniowanie nie jest mimo wszystko na tym poziomie niebezpieczne dla zdrowia i życia.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*