Ksiądz WPAROWAŁ na wieczór wyborczy Dudy! Przyłapali go, miał koloratkę [WIDEO]

Ksiądz WPAROWAŁ na wieczór wyborczy Dudy

Wybory 2020. Oj, ten ksiądz może zostać nieźle zrugany. Popularny duchowny został bowiem przyłapany na wieczorze wyborczym Andrzeja Dudy i PiS w Poznaniu. Zdradził go strój, a „życzliwi” wrzucili nagranie do sieci. Kim jest ksiądz Tadeusz Magas? Dlaczego wparował na wieczór wyborczy? Co łączy go z Andrzejem Dudą?

Wybory 2020. Nietypowy gość na wieczorze wyborczym Dudy w Poznaniu. Ksiądz Magas zdecydowanie wyróżniał się w tłumie ze względu na charakterystyczny dla duchownych strój. Kapłan miał bowiem koloratkę. Magasa wypatrzył dziennikarz „Gazety Wyborczej” Piotr Żytnicki. Swoim odkryciem podzielił się na Twitterze. – Episkopat: „Kościół katolicki nie udziela też poparcia żadnemu z kandydatów na urząd Prezydenta RP, gdyż nie jest to jego rolą”. Na filmie ksiądz Tadeusz Magas na wieczorze wyborczym PiS i Andrzeja Dudy w Poznaniu – napisał Żytnicki. Ciekawe, czy Magas dostanie reprymendę od biskupów. Na pewno mocno podpadł, choć jego obecność na wieczorze wyborczym dla wielu osób zaskoczeniem nie jest.

Kim bowiem jest ksiądz Tadeusz Magas? W „GW” czytamy, że ten 76-letni duchowny PiS otwarcie wspierał w czasie ostatniej dekady”, a „działacze partii Jarosława Kaczyńskiego z wielkimi honorami gościli go na swoich spotkaniach”. Ostatnio Magas został członkiem Komitetu Honorowego Andrzeja Dudy w Poznaniu.

SE.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*