Andrzej Duda nie wytrzymał… Odwiedził luksusowy apartament tuż przed wieczorem wyborczym

Prezydent Andrzej Duda jest bardzo przywiązany do swojego nowego mieszkania w ekskluzywnej krakowskiej willi. Nawet w tak ważnym dniu jak głosowanie, wpadł tam odetchnąć chociaż na chwilę przed gorącym wieczorem wyborczym. Widać, że apartament ma na niego kojący wpływ i że w tym miejscu prezydent może „naładować akumulatory”.

Krakowski apartament w wilii w Krakowie bardzo przypadł prezydentowi Andrzejowi Dudzie do gustu. Wykorzystuje każdą chwilę, kiedy jest w rodzinnym mieście, aby odwiedzić mieszkanie. Na co dzień mieszka w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, ale widać, że apartament skradł jego serca. Nawet podczas napiętego grafiku kampanii prezydenckiej wpadał tu chociaż na chwilę.

Podobnie było w niedzielę wyborczą. Po oddaniu głosu w lokalu Andrzej Duda wraz z małżonką, w otoczeniu ochroniarzy, przyjechał, aby złapać tu oddech przed wieczorem wyborczym. 

 Kosztowny zakup 

Przypominamy, że sprawę zakupu nieruchomości ujawnił Fakt. Mieszkanie to Dudowie kupili już pod koniec 2018 roku i do niedawna pilnie strzegli tej tajemnicy. Dziennikarze Faktu jednak odkryli kosztowny zakup prezydenta.  Bank obciążył nieruchomość hipoteką w kwocie 994 tys. zł. Kredyt prezydencka para zaciągnęła w państwowym banku PKO SA.

Prezydent Andrzej Duda osobiście odpowiedział na pytania redakcji Faktu dotyczące szczegółów kupna oraz kwoty, jaką muszą Dudowie spłacać. Jak nam przekazał prezydent, kwota zaciągniętego kredytu wynosiła 497 tys. zł, a do spłaty pozostało jeszcze ok. 460 tys. zł.

 Prezydent ujawnił majątek 

Po naciskach Faktu prezydent Duda w końcu zdecydował się także upublicznić swoje oświadczenie majątkowe. Jeszcze w kwietniu złożyliśmy wniosek o jego ujawnienie. Sąd Najwyższy odpowiedział, że prezydent nie wyraził na to zgody. Nie przestawaliśmy jednak naciskać. I w końcu Duda upublicznił dokumenty.

Z oświadczenia wynika, że Andrzej Duda wraz z żoną jest właścicielem dwóch mieszkań. Pierwsze ma powierzchnię 79,40 m2 – chce przekazać je córce, drugie: 132,68 m2 (wraz z garażem 19,42 m2) – to jego wymarzony apartament w willi. Posiada również niezabudowaną działkę (stanowi jego majątek odrębny) o powierzchni 325 m2. 

Urzędujący prezydent zgromadził również pokaźne oszczędności: 120 tys. zł oraz ponad 30 tys. euro. Posiada również 446 akcji Skotan S.A., których łączna wartość wynosi obecnie 892 zł. Prezydent posiada również w ramach III filaru polisy ubezpieczeniowe na kwoty: 60 tys. zł i 20 tys. zł. Głowa państwa wraz z żoną zaciągnęła 497 tys. zł kredytu hipotecznego. Prezydent posiada również kartę kredytową z limitem 20 tys. zł, na której nie ma żadnego zadłużenia.

Wcześniej razem z żoną głosował w rodzinnym mieście

Willa prezydenta znajduje się na luksusowym osiedlu

Prezydent chciał wypocząć przed wieczorem wyborczym

Towarzyszyła mu żona

Dudowie kupili apartament w 2018 roku

Z Krakowa prezydent pojechał na wieczór wyborczy do Łowicza

Wieczorem prezydent cieszył się z wyniku wyborów

Prezydent od razu po wieczorze wyborczy, rzucił się w wir dalszej kampanii

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*