Wybory prezydenckie 2020: Najnowszy sondaż. Kto zwycięży w drugiej turze?

Według wyników exit poll w drugiej turze Andrzej Duda zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim. Najnowszy sondaż Kantar dla TVN24 pokazuje, który z kandydatów jest bliżej wyborczego zwycięstwa 12 lipca. Różnica jest minimalna.

  Badania exit poll przeprowadziła pracownia Ipsos, źródło: TVN24  

TVN24 publikując wyniki sondażu podkreślił, że jego uczestnicy znali już wyniki exit poll i wiedzieli, że kandydaci PiS i KO będą walczyć o ich głosy 12 lipca. Przebadano ogólnopolską, reprezentatywną grupę 1513 pełnoletnich osób metodą mieszaną – za pośrednictwem wywiadów telefonicznych i internetowych.

Z badania Kantar wynika, że Andrzej Duda może liczyć na 45,4 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski na 44,7 proc. Wyborcza walka jest wyrównana. Różnica między kandydatami jest minimalna i wynosi zaledwie 0,7 pkt proc. na korzyść urzędującego prezydenta. Aż 9,9 proc. respondentów odpowiedziało „nie wiem”.

Według wyniku exit poll Andrzej Duda uzyskał w niedzielnym głosowaniu 41,8 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 30,4 proc. To oznacza, że przyszłego gospodarza Pałacu Prezydenckiego poznamy dopiero za dwa tygodnie.

Na kolejnych miejscach znaleźli się: Szymon Hołownia (13,3 proc.), Krzysztof Bosak (7,4 proc.), Robert Biedroń (2,9 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6 proc.), Marek Jakubiak (0,5 proc.), Paweł Tanajno (0,3 proc.), Waldemar Witkowski (0,3 proc.), Stanisław Żółtek (0,3 proc.) a Mirosław Piotrowski (0,2 proc.).

Źródło: Onet, TVN24

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*