Sondaż: Duda wygrywa w pierwszej turze, ale przegrywa w drugiej. Kto jest faworytem?

Andrzej Duda w pierwszej turze ma 40 proc. głosów i wygrywa z Rafałem Trzaskowskim (27 proc.) i Szymonem Hołownią (10 proc.), ale przegrywa w drugiej turze – wynika z sondażu przeprowadzonego dla OKO.press. Różnica to kilka punktów procentowych.

Według wyników sondażu Rafał Trzaskowski w drugiej turze uzyska 47 proc. głosów, a Andrzej Duda – 43 proc. Różnica jest na granicy błędu statystycznego.

Jak podkreśla portal, przewaga Trzaskowskiego wśród kobiet, ludzi młodych i większych miastach „jest miażdżąca”. Andrzej Duda stracił też część poparcia w miastach do 20 tys. mieszkańców.

Sondaż Ipsos dla OKO.press przeprowadzony został w poniedziałek i wtorek (22-23 czerwca). W porównaniu do poprzedniego takiego sondażu sprzed tygodnia Trzaskowski stracił w I turze 3 proc. poparcia (27 proc.), a Biedroń zyskał 2 proc. (4 proc.).

Andrzej Duda (40 proc.), Szymon Hołownia (10 proc.) i Krzysztof Bosak (7 proc.) w I turze mają tyle, ile wskazały wyniki w poprzednim sondażu OKO.press.  Władysław Kosiniak-Kamysz   w I turze, według portalu, ma 7 proc. poparcia.

Z kolei w porównaniu do badania sprzed tygodnia, w drugiej turze Andrzej Duda stracił 4 proc. głosów „zdecydowanie na Dudę”, a zyskał 1 proc. głosów „raczej na Dudę”.

Źródło: OKO.press.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*