Odważnie! Kaczyński na scenie o dobroci dla kobiet i zwierząt! [OPINIA]

Trzy dni przed ciszą wyborczą doszło do wielkiego wydarzenia. Można nawet rzec przełomowego. Jarosław Kaczyński przemówił. I to przemówił do młodych. Rzecz dotyczyła wolności i miała miejsce na konwencji Forum Młodych PiS. Przemówienie dawno niewidzianego prezesa PiS obserwowała dziennikarka Faktu Agnieszka Burzyńska.

Przemowy Jarosława Kaczyńskiego do młodych ludzi to rzecz ryzykowna. Ale sztab wyborczy kandydata PiS-u na prezydenta lubi ostatnio ryzykować i postanowił to udowodnić. Jarosław Kaczyński postanowił opowiedzieć młodym o wolności od czegoś i wolności do czegoś. Niesiony obecnością młodzieży oświadczył między innymi:

–  To wszystko o czym tutaj żeście mówili, począwszy od równouprawnienia kobiet jeżeli chodzi o płace, a także jeżeli chodzi o traktowanie, bo była tutaj mowa także o różnych innych niebezpieczeństwach, które rzeczywiście czyhają na kobiety w Polsce w różnych miejscach, a skończywszy na zwierzętach, na tym wszystkim co każe zwierzęta traktować dobrze i traktować je nie jako rzeczy, tylko jako istoty żywe, odczuwające, że to wszystko też mieści się w ramach wolności. Wystarczy tylko spojrzeć na wolność z punktu widzenia człowieka świadomego i w sensie intelektualnym i w sensie moralnym. Człowieka empatycznego, potrafiącego się wczuć w to wszystko, co przeżywają inni, przede wszystkim ludzie, ale także i zwierzęta  – perorował prezes PiS przekonując jednocześnie, że tylko Andrzej Duda może zagwarantować wolność i dlatego „musi być prezydentem”. 

To pierwsze od dawna publiczne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Złośliwi twierdzą, że prezes PiS i jego otoczenie chcieli wysłać sygnał zaprzeczający temu aby schowano „Naczelnika” do szafy na czas kampanii. Poza tym wraz z sondażami, które nie chcą rosnąć coraz trudniej ukryć nasilające się wojenki w obozie władzy. Ludzie Mateusza Morawieckiego uskarżają się na to, że szef rządu został wycięty z telewizji publicznej, kierowanej przez pupila prezesa PiS Jacka Kurskiego i jest wypychany z kampanii, choć na początku to jego ministrowie i on sam robili za tło dla Dudy, który miał być pokazany jako człowiek stojący na czele „dobrej zmiany”. W kontekście coraz gorętszej walki „buldogów pod dywanami”, dzisiejszy występ prezesa PiS miał być też sygnałem: Wszystkie ręce na pokład. Prezydent ma poparcie wszystkich frakcji obozu Zjednoczonej Prawicy, a nad wszystkim czuwam ja, prezes.

 Agnieszka Burzyńska 

Prezes PiS pojawił się na kongresie młodych

Prezes z młodymi

Prezes PiS mówił o wolności

Selfie z prezesem PiS

Chętnyh na wspólne zdjęcia nie brakowało

To pierwsze publiczne wystąpienie prezesa PiS od dłuższego czasu

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*