Andrzej Duda w USA. Protest przed ambasadą RP w Waszyngtonie

Tęczowe flagi oraz napisy „Stop homofobii”, „wyPAD 2020”, „Duda = faszysta” to przykłady transparentów, jakie pojawiły się przed rezydencją ambasadora RP w Waszyngtonie. Przebywającemu w USA Andrzejowi Dudzie towarzyszą demonstranci, którzy zapowiadają, że będą „cały dzień śledzić” polskiego prezydenta.

Dzisiaj dojdzie do spotkania Andrzeja Dudy z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem. Prezydenci spotkają się w Białym Domu, gdzie odbędą wspólną rozmowę. Na początku Andrzej Duda odwiedzi rezydencję ambasadora Polski w USA w Waszyngtonie, gdzie prezydent będzie odpowiadał na pytania od przedstawicieli polskich mediów.

Już na początku wizyty pod siedzibą ambasadora zebrała się grupa protestujących. Trzymali oni transparenty z hasłami „Stop homofobii”, „wyPAD 2020”, „Nie dla hejtu Dudy” czy „Duda = faszysta”.

– Przywitaliśmy już pana Andrzeja Dudę, który przyjechał do rezydencki polskiego ambasadora i czekamy na niego. Będziemy cały dzień go śledzić – mówi jeden z uczestników demonstracji w rozmowie z dziennikarzem Radia Zet.

 Wizyta Andrzeja Dudy w USA 

Andrzej Duda przed udaniem się do Białego Domu złożył kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Pomnik był niedawno zniszczony. Dewastacji dopuścił się tłum, który protestował przeciwko rasizmowi w Stanach Zjednoczonych.

Spotkanie prezydentów rozpocznie się o 20:15 czasu polskiego. Najpierw prezydent USA oficjalnie powita naszą głowę państwa, a następnie w Gabinecie Owalnym rozpoczną się rozmowy obu przywódców. Później zaplanowano rozmowy delegacji pod przewodnictwem obu prezydentów.

Tematem rozmów, jak zapowiedział Andrzej Duda, będzie obronność, energetyka, handel oraz rozwiązania związane z koronawirusem. Najprawdopodobniej prezydenci będą również dyskutować o rozmieszczeniu amerykańskich jednostek wojskowych w naszym kraju. „W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA” – napisała na swoim Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Zobacz też:

Rezydencja polskiego ambasadora w Waszyngtonie

Prezydent spotka się z Donaldem Trumpem o 20:14 czasu polskiego

Prezydent podczas wypowiedzi dla przedstawicieli polskich mediów w Waszyngtonie

Protestujący pokazali się z transparentami i tęczowymi flagami

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*