Niemcy: Wzrósł współczynnik reprodukcji koronawirusa. Epidemia nie wygasa

Współczynnik reprodukcji koronawirusa („R”) wzrósł w Niemczech do 2,88 – poinformował w niedzielę Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Aby epidemia zaczęła się wygaszać jego wartość powinna być mniejsza niż jeden.

Niemiecki Instytut im. Roberta Kocha poinformował w niedzielę, że współczynnik reprodukcji koronawirusa („R”) wzrósł w Niemczech do 2,88 –  podaje   agencja „Reuters”. Dzień wcześniej wynosił on 1,79. Aby epidemia zaczęła się wygaszać jego wartość powinna być mniejsza niż jeden.

Wartość współczynnika reprodukcji na poziomie 2,88 oznacza, że  100 osób zainfekowanych koronawirusem zakaża średnio grupę 288 ludzi. Agencja podkreśla, że aby epidemia zaczęła wygasać, współczynnik powinien wynosić mniej niż jeden.

Instytut Kocha poinformował wcześniej, że w kraju potwierdzono ostatniej doby 687 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Od początku epidemii w Niemczech potwierdzono 189 135 przypadków zakażenia. Z powodu choroby COVID-19 w kraju zmarło łącznie 8882 osób.

Wśród niemieckich krajów związkowych do tej pory najwięcej infekcji wykryto w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii. Najmniej zaś przypadków potwierdzono w sąsiadującej z Polską Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Zobacz także:  Niemcy: mieszkańcy bloku objętego kwarantanną zaatakowali policję [ VIDEO]  

reuters.com / kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*