Mosbacher: „W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA”

„To mylące stwierdzenie – nazwa „Fort Trump” nigdy nie była rozważana. Uwaga prezydenta Donalda Trumpaskierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, podpisaną przez obydwu prezydentów, która jest realizowana na bieżąco i zgodnie z harmonogramem. W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA” – oświadczyła w niedzielę ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. 

W niedzielę Mosbacher odniosła się na Twitterze do fragmentu książki byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA Johna Boltona pt. „The Room Where It Happened”. Napisał on, że prezydent USA przyznał w rozmowie z nim, że nie pamięta by zgodził się na Fort Trump w Polsce. Oświadczyła, że uwaga prezydenta USA jest skierowana naWspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, która została podpisana przez obydwu prezydentów i jest na bieżąco realizowana zgodnie z planem. Zapowiedziała, że w Polsce będzie więcej żołnierzy USA. 

„To mylące stwierdzenie – nazwa ‚Fort Trump’ nigdy nie była rozważana. Uwaga prezydenta Donalda Trumpa skierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, podpisaną przez obydwu prezydentów, która jest realizowana na bieżąco i zgodnie z harmonogramem” – napisała amerykańska ambasador.

„W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA” – dodała.

To mylące stwierdzenie – nazwa „Fort Trump” nigdy nie była rozważana. Uwaga  @POTUS   skierowana jest na Wspólną Deklarację o Współpracy Obronnej, podpisaną przez obydwu prezydentów, która jest realizowana na bieżąco i zgodnie z harmonogramem. W Polsce będzie więcej żołnierzy z USA.  https://t.co/qOr9tmK5V2   — Georgette Mosbacher (@USAmbPoland)  June 21, 2020  

Zobacz także:  Media: możliwa rychła wizyta Dudy w Białym Domu, w tle sprawa zwiększenia liczby żołnierzy USA w Polsce  

twitter.com / kresy.pl

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*