Wybory 2020. Ten sondaż naprawdę zaskakuje! Duda ma kłopot…

Z badań przeprowadzonych przez instytut Ipsos na zlecenie OKO.press wynika, iż w drugiej turze Andrzej Duda nie wygra ani z Rafałem Trzaskowskim, ani Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, ani z Szymonem Hołownia. Istotne jest jednak to, kto wejdzie do II tury.

Z sondażu na sondaż widać, że walka o prezydencki fotel będzie toczyła się do ostatniej chwili oraz że wynik wyborów wciąż nie jest przesądzony.

 Wybory 2020. Duda remisuje lub przegrywa 

Z badań przeprowadzonych przez instytut Ipsos na zlecenie OKO.press w poniedziałek i we wtorek (16-17 czerwca) – a więc jeszcze przed wyborczą debatą – wynika, iż w drugiej turze Andrzej Duda uzyskałby identyczny wynik co Rafał Trzaskowski i Władysław Kosiniak-Kamysz, ale mniejszy niż Szymon Hołownia. Jak to możliwe? Oto jak przeprowadzono badanie.

Badanym zadano pytanie na kogo będą głosować w drugiej turze, jeśli znajdzie się w niej Andrzej Duda i jeden z trzech kandydatów: Hołownia, Trzaskowski lub Kosiniak-Kamysz.

 Tylko Trzaskowski w II turze. Ale czy wygra? 

Z badania wynika, że Andrzej Duda w drugiej turze nie wygrałby z żadnych z trzech głównych rywali. Gdybu startował z Rafałem Trzaskowskim obaj otrzymaliby po 46 proc. Bardzo podobnie rozłożyłyby się głos na Dudę i Władysława Kosiniaka-Kamysza, obaj w sondażu otrzymali 45 proc. głosów.

Inaczej sprawa przedstawia się, gdyby do drugiej tury wszedł Duda i Szymon Hołownia. Urzędujący prezydent przegrałby z pretendującym do stanowiska Hołownią w stosunku 44 do 48 proc.

Pytanie tylko, który z trzech kandydatów dostałby się do II tury? Z sondażu wynika, iż tylko Rafał Trzaskowski ma taką szansę. 

 Wybory 2020. Duda traci młody elektorat elektorat 

Sondaż wskazuje też, ze Andrzej Duda stracił w ostatnim czasie część młodego elektoratu. Obecny prezydent zdobył tylko 19 proc. głosów dwudziestolatków, mniej niż Trzaskowski i Hołownia i tyle, co Bosak. Czyżby wpływ na to miały ostatnie ataki na osoby LGBT?

Z sondażu możemy dowiedzieć się też, ze Duda wciąż triumfuje wśród Polaków w wieku 50 lat i więcej, szczególnie po 60. roku życia.

Z badań wynika też, ze w oczach wyborców Konfederacji zyskuje Szymon Hołownia. W II turze, w wyborze pomiędzy nim i Dudą, pierwszy uzyskałby 53 proc. zaś urzędujący prezydent zaledwie 27 proc.

  Kampania ważniejsza niż nasze zdrowie     Haniebne słowa posła PiS o mniejszościach seksualnych  

Teraz możesz czytać FAKT bez wychodzenia z domu!   Pobierz najnowsze wydanie gazety i bądź zawsze na bieżąco  

Szymon Hołownia

Andrzej Duda

Rafał Trzaskowski

Władysław Kosiniak-Kamysz

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*