Brat Rydzyka wchodzi do gry! Szokująca propozycja przed wyborami 2020

Wybory 2020. Ojciec Tadeusz Rydzyk przed wyborami prezydenckimi 2020 raczej oszczędnie zabiera głos. Najwięcej zamieszania wywołał, dzwoniąc do Andrzeja Dudy, gdy ten gościł w sztandarowym programie Radia Maryja „Rozmowy niedokończone”.

Niespodziewanie jednak do gry wszedł brat Rydzyka z zakonu redemptorystów i ważna postać mediów charyzmatycznego toruńskiego duchownego. Ojciec Dariusz Drążek nagle wyskoczył z szokującą propozycją!

Wybory 2020. Wszystko zaczęło się od zaskakującego wystąpienia Szymona Hołowni w Toruniu nieopodal siedziby ojca Tadeusza Rydzyka. Kandydat w wyborach prezydenckich 2020 stanowczo postawił sprawę rozdziału Kościoła od państwa, mimo że sam jest praktykującym katolikiem. – Jeżeli zostanę prezydentem nie planuję rozpoczęcia kadencji od uroczystej Mszy w obrządku mojego wyznania. Jeżeli ode mnie będzie to zależało, bo być może jest to własność Kościoła, apeluję, żeby klęczniki prezydenckie trafiły do muzeum. Tam jest ich miejsce – stwierdził, wkurzając znaczą część duchownych. Do sprawy odniósł się ojciec Dariusz Drążek. Jego słowa rozsierdzą tłumy katolików, którym nie po drodze z ojcem Rydzykiem. – To może jeszcze o konferencji Szymona Hołowni w Toruniu. Jeżeli nie wiedziałby Pan do jakiego muzeum przekazać „prezydenckie klęczniki” z Archikatedry warszawskiej, to nieśmiało polecam Muzeum „Pamięć i tożsamość” w Toruniu – napisał na Twitterze filar Radia Maryja. Przypomnijmy, że wspomniane muzeum zaliczane jest do z ważniejszych „dzieł” Tadeusza Rydzyka.

https://twitter.com/dariuszdrazek/status/1272854717010456585?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1272854717010456585&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.se.pl%2Fwiadomosci%2Fpolityka%2Fbrat-rydzyka-wchodzi-do-gry-szokujaca-propozycja-przed-wyborami-2020-to-rozsierdzi-tlumy-aa-paX4-mmcV-6jrc.html

SE.PL

Więcej postów