Andrzej Duda tłumaczy się światu ze słów o LGBT. Jaką wybrał strategię?

Prezydent Andrzej Duda po swoim wystąpieniu w Brzegu został skrytykowany przez światowe media za podsycanie niechęci wobec osób LGBT. Szalę goryczy przepełniła sobotnia, wieczorna wypowiedź członka jego sztabu wyborczego – posła Przemysława Czarnka, który powiedział: „skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”. Te słowa wywołały burzę, po której kandydat PiS zabrał głos na Twitterze. Co Andrzej Duda napisał zachodnim mediom w odpowiedzi na zarzut głoszenia homofobicznych haseł?

Temat LGBT powrócił w czasie kampanii wyborczej za sprawą Karty Rodziny, którą podpisał prezydent Andrzej Duda. Miała go ona pokazać jako obrońcę konserwatywnych wartości i ustawić w opozycji do Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej, który jako prezydent Warszawy przyjął Kartę LGBT. Ten dokument miał z kolei chronić osoby homoseksualne przed prześladowaniami. 

Po ogłoszeniu Karty Rodziny pojawiły się zarzuty, że stygmatyzuje ona osoby LGBT. Dokument nie jest konkretny, znalazł się w nim jednak zapis o zakazie promocji LGBT. Rozmawiając o tym dokumencie w studiu TVN24 poseł Jacek Żalek powiedział, że „LGBT to nie ludzie, tylko ideologia”. Za te słowa został zdjęty z wizji przez dziennikarkę Katarzynę Kolendę-Zaleską.

Do tego incydentu prezydent Andrzej Duda odniósł się na sobotnim wiecu wyborczym w Brzegi. Podczas niego mówił: „próbuje nam się wmówić, że LGBT to ludzie, a to ideologia”, której „wciskanie dzieciom” jest „neobolszewizmem”. W sobotę wieczorem wszelkie granice przekroczył poseł PiS zasiadający w sztabie wyborczym Andrzeja Dudy, Przemysław Czarnek. 

– Brońmy rodziny przed tego rodzaju zepsuciem, deprawacją, absolutnie niemoralnym postępowaniem. Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka czy jakiejś równości – mówił Czarnek w programie „Studio Polska”, emitowanym na kanale TVP Info. –  Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy wreszcie z tą dyskusją  – dodał.

Po tej serii wypowiedzi o słowach prezydenta zaczęły pisać zagraniczne media, m.in. Reuters, Associated Press, „New York Times”, „The Guardian”, „Financial Times”. Wszędzie zostały one odebrane jak przejaw homofobii (nienawiści wobec osób nieheteroseksualnych). Reuters napisał, że „polski prezydent porównał ideologię LGBT do komunizmu”. 

Agencja Associated Press, a za nią „The Time” napisały natomiast, że „Geje i lesbijki oraz liberalni Polacy mówią, że urzędnicy państwowi przyjmują język dehumanizacji. Uważają oni, że Duda i inni celują w homoseksualistów, aby uzyskać przychylność potężnego kościoła katolickiego – który stoi w obliczu zarzutów o tuszowanie nadużyć ze strony duchownych – i chcą w ten sposób zwiększyć poparcie wśród konserwatywnych wyborców przed wyborami”.

Dziś prezydent Andrzej Duda odpowiedział po angielsku tym mediom na Twitterze. Co napisał? 

Andrzej Duda uważa, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu i przekręcone.

@Reuters, @nytimes, @AP, @guardian, @FinancialTimes  Jeszcze raz, w ramach brudnej walki politycznej, moje słowa zostały wyrwane z kontekstu. Naprawdę wierzę w różnorodność i równość. 

@Reuters, @nytimes, @AP, @guardian, @FinancialTimes  Jednocześnie przekonania żadnej mniejszości nie mogą być narzucane większości pod fałszywym pretekstem tolerancji. W naszych czasach „Prawda” stała się małym przerażonym stworzonkiem, które ukrywa się przed znacznie silniejszym (stworzeniem – red.) – Poprawnością Polityczną. 

@Reuters, @nytimes, @AP, @guardian, @FinancialTimes  Wierzę w świat, w którym prawdy, takie jak MeToo, mogą mieć bezpieczną platformę. Gdzie możemy mówić otwarcie, gdzie słowa nie są przekręcone. Wierzę w tolerancję dla wszelkich poglądów, więc proszę przestańcie rozpowszechniać fałszywe wiadomości. 

Cco prezydent naprawdę powiedział w Brzegu. Czy porównał LGBT do zbrodniczego systemu, jakim był bolszewizm? Można to ocenić, oglądając jego wypowiedź poniżej:

Łucja dos Santos, zakonnica z Portugalii, która razem z Franciszkiem i Hiacyntą Marto była świadkiem objawień Matki Bożej w Fatimie, w swoich przepowiedniach ujawniła, który kraj jako jedyny przetrwa III wojnę światową. Co zaskakujące, chodzi o Polskę! W swoich wizjach, które miała przekazać jej Matka Boża, siostra Łucja ze szczegółami opisała, jak ma wyglądać nasz kraj po wojnie.

Choć obserwujemy już kryzys wywołany koronawirusem, rząd twierdzi, że seniorzy nie muszą obawiać się o swoje podwyżki. W przyszłym roku, podobnie jak w bieżącym, planowana jest wyjątkowo korzystna waloryzacja emerytur i rent. Każdego miesiąca do portfeli seniorów będzie wpływać min. 57 zł ekstra.

Uwaga na pogodę, która nie będzie nas rozpieszczać pod koniec tygodnia! Momentami może być naprawdę groźnie. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej niebezpiecznie będzie w całym kraju. Do tej pory wydano alerty pogodowe dla sześciu województw. Na co trzeba uważać, wyjaśniamy poniżej.

Kiedy Ola (14 l.), Ala (6 l.) i Antoś (2 l.) wraz z mamą Anetą († 36 l.) wsiadali do srebrnego auta, nie wiedzieli, że po raz ostatni widzą ją żywą. Na drodze niedaleko Płońska doszło do potwornego wypadku. W auto rodziny uderzyła ciężarówka. 36-latka zginęła na miejscu, a jej dzieci w bardzo ciężkim stanie trafiły do szpitala. Najbliższa rodzina apeluje o pomoc. Wzruszającą prośbę wystosował też ksiądz proboszcz z Sarbiewa (pow. płoński).

W środku nocy, policjanci z Siemianowic Śląskich (woj. śląskie) interweniowali w sprawie awantury, która wybuchła po jednym z bloków. Kłóciły się tam dwie kobiety. Jedna z nich miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a na miejsce dotarła kilka chwil wcześniej taksówką. Jakby tego było mało, kobieta przyjechała z… 4-letnią córką.

Mama 8-miesięcznej dziewczynki z Kotlina (woj. wielkopolskie) zaniepokojona stanem dziecka przyjechała do szpitala w Pleszewie. Maleństwo dostało 40-stopniowej gorączki. W placówce – jak twierdzi rodzina – nie udzielono pomocy dziecku i odesłano je do domu. Następnego dnia niemowlę zmarło. Sprawą śmierci dziewczynki zajęła się prokuratura.

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie każdego dnia. Na świecie zakażonych groźnym wirusem zostało około 7,4 mln ludzi. Odnotowano ponad 417 tys. zgonów z powodu COVID-19. Liczba osób zakażonych koronawirusem w Stanach Zjednoczonych przekroczyła już 2 mln. Pod względem liczby zakażeń drugie miejsce zajmuje Brazylia – ponad 800 tys. przypadków. W Polsce od początku pandemii wykryto 28 577 zakażeń. Zmarły 1 222 osoby.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu osobom na całym świecie. Niektórzy stracili w wyniku kryzysu pracę, a nawet dorobek swojego życia. Olbrzymie straty poniósł także tancerz, znany z hitowego show Polsatu „Taniec z gwiazdami”. Stefano Terrazzino jakiś czas temu rozpoczął realizację swojego największego marzenia. Projekt stanął pod znakiem zapytania, a tancerz został na lodzie.

Ksiądz ze Szprotawy (woj. lubuskie) podczas prowokacji CBA przyjął od agenta 500 tys. zł łapówki. Od razu go aresztowano. Razem z nim za kratki trafił także burmistrz miasta, Mirosław Gąsik. Zdaniem prokuratury, mężczyzna miał domagać się od księdza części pieniędzy z łapówki. Jego obrońcy przekonują jednak, że „ściśle tajne” dowody prokuratury… nie udowadniają winy burmistrza.

Andrzej Duda przerwał przemówienie na wiecu w Lęborku (woj. pomorskie), by pomóc omdlałej kobiecie. Krótkie nagranie, na którym widać to wydarzenie, trafiło do mediów społecznościowych.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*