OGROMNE pieniądze dla fundacji Rydzyka. Media dotarły do poufnych informacji

OGROMNE pieniądze dla fundacji Rydzyka

Tadeusz Rydzyk otrzymał ogromne pieniądze na jedną ze swoich fundacji. Media dotarły do wykazu wpłat. Nie ulega wątpliwościom, że organizacja ojca Rydzyka uzyskała kwotę o wiele wyższą niż w poprzednich latach. Wsparcie ze strony rządu wyraźnie wzrosło, o czym poinformował serwis informacyjny Wirtualna Polska.

Tadeusz Rydzyk w 2019 roku otrzymał dużo większe wsparcie finansowe dla swojej organizacji, niż miało to miejsce we wcześniejszych latach. Z wykazu wpłat wynika, że fundacja Lux Veritatis uzyskała kwotę o wysokości ponad pół miliona złotych. Pieniądze na rzecz ojca Rydzyka przekazała rządząca partia PiS. Dofinansowanie jest ponad trzykrotnie wyższe niż w 2018 roku.

Chociaż Tadeusz Rydzyk kilkakrotnie odciął się od obecnej władzy, nie zgadzając się z jej polityką, a nawet krytykując działania Jarosława Kaczyńskiego, nadal może liczyć na duże wsparcie finansowe ze strony PiS. Potwierdzeniem tego jest wykaz wpłat rządzącej partii na rzecz fundacji ojca Rydzyka. Ze sprawozdania finansowego partii Kaczyńskiego wynika, że Lux Veritatis otrzymało w zeszłym roku 515 tys. złotych, jak informuje portal Interia.pl.

Tadeusz Rydzyk otrzymał trzykrotnie wyższe wsparcie na rzecz fundacji

Fundacja, którą prowadzi Tadeusz Rydzyk, jeszcze w 2018 roku otrzymała znacznie niższą wpłatę z ramienia PiS. Z danych wynika, że partia rządząca przekazała na rzecz organizacji 147 tys. złotych. Przelewy przekazywane Lux Veritatis przez partię Jarosława Kaczyńskiego wykonywane są co miesiąc. PiS regularnie wpłaca na konto fundacji ok. 36.9 tys. złotych. W kwietniu jednak przelew wykonano aż trzykrotnie na łączną kwotę 109.1 tys. złotych.

Chociaż PiS regularnie wspiera Lux Veritatis, Tadeusz Rydzyk ostatnio coraz głośniej krytykował Jarosława Kaczyńskiego i jego partię. Niedawno nie zgadzał się z działaniami podjętymi przez rząd, po których ograniczono liczbę osób, jaka mogła przebywać w kościołach w czasie pandemii koronawirusa. Ojciec Rydzyk odnosił się też do “dobrej zmiany” w sposób kąśliwy.

– Dla mnie, dla mojej wiary, było to nie do przyjęcia, że zamykali kościoły, a sklepów nie zamykali. Pierwszy jest Pan Bóg. Nie dajmy się i wracajmy jak najszybciej do kościołów – słowa Rydzyka cytuje WP.

Jak widać Tadeusz Rydzyk może być uważany przez PiS za osobę ważną i opiniotwórczą. Nie poinformowano, dlaczego różnice w finansowaniu jego fundacji tak różnią się w porównaniu choćby do 2018 roku, ale z wykazu wpłat jasno wynika, że Lux Veritatis otrzymało ponad milion złotych – trzykrotnie więcej niż dwa lata temu. Niedawno pisaliśmy o ognisku koronawirusa w zakonie Tadeusza Rydzyka.

PIKIO.PL