Kwaśniewski o liście prezesa PiS: To jest bicie przeciwnika maczugą po głowie

Niewątpliwie Andrzej Duda pozostaje faworytem wyścigu do prezydentury, z tym że jest to już dużo mniej pewne, niż było jeszcze miesiąc temu – stwierdził w “Kropce nad i” w TVN24 Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent odniósł się również do listu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego do działaczy partii.

Zwycięstwo kandydata KO oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny; mamy dziś stan alertu, który się skończy, gdy odniesiemy zwycięstwo – oświadczył szef PiS Jarosław Kaczyński w liście do działaczy partii.

– Niewątpliwie Andrzej Duda pozostaje faworytem wyścigu do prezydentury, z tym że jest to już dużo mniej pewne, niż było jeszcze miesiąc temu. Stąd, jak sądzę, też ten dosyć dramatyczny list Jarosława Kaczyńskiego, który raz, że przytacza mnóstwo bałamutnych i nieprawdziwych faktów, wręcz kłamstw, to przedstawia wizję tragedii, która miałaby się zdarzyć, gdyby prezydentem nie był Andrzej Duda – ocenił Kwaśniewski.

– To ma mobilizować jego elektorat, ale to jest moim zdaniem pusty strzał, ponieważ to jest nieprawda. Polska z innym prezydentem niż Andrzej Duda na pewno nie będzie gorsza, ona może być lepszą Polską – dodał.

Były prezydent zaznaczył, że w liście Kaczyńskiego uderzające jest to, że nie ma w nim ani jednego zdania, które mówiłoby o budowaniu jakiejkolwiek wspólnoty. – To jest po prostu maczugą bicie po głowie przeciwnika na zasadzie “my jesteśmy lepsi, jeżeli my będziemy, to będzie wspaniale, a jak oni będą, to będzie kryzys polityczny, społeczny, moralny, klimatyczny” i jeszcze nie wiem jaki – stwierdził.

FAKT.PL