Kaczyński napisał list. Ostrzega przed Trzaskowskim

Jarosław Kaczyński wie, że reelekcja Andrzeja Dudy nie jest przesądzona. Kandydat opozycji Rafał Trzaskowski rośnie w siłę. Obecny prezydent to wprawdzie wciąż sondażowy lider, ale doświadczenie uczy, że nie powinien być zbyt pewny siebie, bo to może obrócić się przeciwko niemu (tak było z Bronisławem Komorowskim). To dlatego prezes PiS zagrzewa członków partii do walki o to, by w czerwcowym plebiscycie wygrał kandydat PiS, czyli obecna głowa państwa. Kaczyński napisał do list do partyjnych kolegów, w którym padają mocne słowa. Szef rządzącej partii pisze np., że po ewentualnej wygranej Trzaskowskiego Polskę czeka „kryzys polityczny, społeczny i moralny”.

„Zwycięstwo kandydata KO oznaczałoby ciężki kryzys polityczny, społeczny i moralny; mamy dziś stan alertu, który się skończy, gdy odniesiemy zwycięstwo – oświadczył szef PiS Jarosław Kaczyński w liście do działaczy partii.

„Zwracam się do was w szczególnym momencie. Polska – tak, jak inne kraje Europy i świata – zmaga się z poważnym kryzysem epidemicznym i gospodarczym. W niektórych państwach pojawił się też kryzys społeczny. W naszej ojczyźnie pandemia została wykorzystana do wywołania kryzysu konstytucyjnego. Działania opozycji, zarówno na szczeblu ogólnokrajowym, jak i – w szczególności – w samorządach, uniemożliwiły przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnych terminach, czyli 10, 17 lub 23 maja” – oświadczył Kaczyński w liście, który we wtorek został wysłany do działaczy partyjnych.

„Ponowny wybór Andrzeja Dudy, który w ciągu minionych 5 lat z pełnym zaangażowaniem umiejętnie prowadził zainicjowany przez PiS proces pozytywnych zmian w naszym kraju, leży w elementarnym interesie Polski. Obecny prezydent jest współtwórcą dobrej zmiany, czyli reform w sferze polityki gospodarczej, polityki zagranicznej i bezpieczeństwa, w dziedzinie oświaty i kultury oraz polityki historycznej” – podkreślił Kaczyński.

Dodał, że zmianom tym towarzyszyły reformy struktury państwa służące „przywracaniu Polakom elementarnych praw obywatelskich, przede wszystkim równości, poprzez budowę sprawności i sprawczości naszego państwa”.

„Chodzi więc o odrzucenie systemu głęboko niesprawiedliwego, godzącego w interesy milionów obywateli, prowadzącego do bezrobocia, niskich płac, niskich świadczeń społecznych i jednocześnie nieefektywnego, niezdolnego do podejmowania wielkich przedsięwzięć zbiorowych, jak np. wielkich inwestycji, systemu obciążonego ogromną korupcją i przyzwalającego na wyprowadzanie z Polski wielkich środków za granicę” – czytamy w liście.

 Podstawą społeczeństwa – rodzina 

„Polacy muszą być pewni swej pozycji wśród innych narodów Europy i świata. Muszą w krótkim czasie osiągnąć nie gorszy niż w krajach leżących na zachód od naszych granic poziom życia. Muszą zbudować poczucie własnej wysokiej wartości, by móc korzystać z tego wszystkiego, co w życiu człowieka dobre i piękne, twórcze i pozytywne. W naszej narodowej tradycji szczególną rolę ma i nadal powinna mieć rodzina tworzona przez kobietę, mężczyznę i ich dzieci, stanowiąca mocną podstawową komórkę naszej wspólnoty narodowej” – napisał szef PiS.

 Opozycja łamie konstytucję? 

Kaczyński stwierdził, że przez osiem lat swoich rządów PO korzystało z racjonalnej polityki PiS lat 2005-2007. „Mimo tego i mimo niemal pełnego monopolu informacyjnego ówcześnie rządzących, świadomość kompromitacji władzy docierała do społeczeństwa, co doprowadziło do zwycięstwa PiS” – wskazał.

„Opozycja nie ukrywa więc, że ma zamiar łamać konstytucję, a także przepisy prawa, a co więcej – robi to w sposób konsekwentny” – dodał lider PiS. Zaznaczył, że istnienie i aktywność opozycji, jej obecność w parlamencie, prawo do organizowania demonstracji, prawo do krytyki, w tym ostrej i niesprawiedliwej, są nieodłączną cechą demokracji.

„Niezbywalnym jej atrybutem jest również prawo opozycji do przejęcia władzy w wyniku wyborczego zwycięstwa. PiS w przeciwieństwie do PO i innych partii opozycyjnych nigdy tego nie kwestionowało i nie kwestionuje. Demokracja musi jednak obejmować sferę porozumienia, w tym zgodę na przestrzeganie prawa, honorowanie wyniku wyborów i elementarnej lojalności wobec narodu i państwa. Kto te zasady odrzuca, staje się siłą antydemokratyczną, antypaństwową, antykonstytucyjną i w istocie zewnętrzną. Ta ostatnia kwalifikacja weryfikowana jest przez niezliczone szkodzące Polsce działania podejmowane przez opozycję za granicą” – oświadczył Kaczyński.

 Pełna mobilizacja 

Kaczyński zwrócił uwagę, że wszystko to może budzić śmiech, ale „w obliczu siły medialnej obozu naszych przeciwników jest bardzo groźne”. „Jedyną właściwą odpowiedzią zarówno na agresję, jak i na oszustwa jest podjęcie przez nas wielkiego wysiłku, pełnej mobilizacji” – apelował.

 „Mamy świetnego, zweryfikowanego przez praktykę kandydata. Mamy wielkie i realistyczne plany gospodarcze i społeczne. Proponujemy społeczeństwu przeprowadzenie wielu dalszych, służących zarówno jednostkom, jak i całemu narodowi, zmian” – wskazał. Dodał, że są one niezbędne do osiągnięcia celu, jakim jest Polska szczęśliwych, godnych oraz mających poczucie sensu i znaczenia swego życia Polaków.

 „Zmiany są potrzebne w wielu dziedzinach. Potrzeba ich – nie ukrywam tego – również w naszych szeregach. Ale podstawowym, koniecznym warunkiem, który musimy spełnić, by do tych zmian doprowadzić, jest wygranie wyborów wbrew fali kłamstw, wbrew całej machinie, która wmawia naszym rodakom, że dobro jest złem, a zło – dobrem” – zaznaczył.

 „Możemy zwyciężyć, musimy zwyciężyć i zwyciężymy!” 

„Muszę jednak w tym miejscu z całą mocą powtórzyć: nic nie robi się samo. Trzeba wysiłku i inicjatywy, spójnego przekazu i dotarcia z nim do obywateli naszej ojczyzny. Mamy dziś stan alertu, który się skończy dopiero wtedy, gdy odniesiemy zwycięstwo” – stwierdził. „Możemy zwyciężyć, musimy zwyciężyć i zwyciężymy!” – podkreślił na zakończenie listu Kaczyński. 

Zobacz też:

Biedronka planuję powtórkę z promocji, którą urządziła miesiąc temu. Wtedy, na majówkę, zaoferowała Polakom, że jeśli kupią 12 wybranych piw butelkowanych, to drugie 12 dostaną gratis. Promocja cieszyła się wielkim sukcesem, w wielu sklepach piwa wyprzedały się na pniu. W poniedziałek 8 czerwca będzie ponownie dostępna, ale nieco zmieniono jej zasady.

Ta zbrodnia miała pozostać nierozwiązana. I udawało się to przez blisko 24 lata. W Hajnówce (woj. podlaskie) brutalnie zabito staruszkę. Skrępowane kablami ciało 73-latki znalazła jej córka, która akurat przyszła w odwiedziny. Sprawca przez blisko ćwierć wieku pozostawał nieuchwytny. Wydawało się, że nie odpowie za swój potworny czyn. Tak się jednak nie stało. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w sprawie okrutnej zbrodni.

Lilah Brooks zginęła pod kołami samochodu, kiedy miała zaledwie roczek. Od pierwszych dni dziewczynka była oczkiem w głowie rodziców i starszego rodzeństwa, którzy przeżywają żałobę po jej nagłym odejściu. Była wesołym dzieckiem, uwielbiała tańczyć. Jej młode życie skończyło się przedwcześnie, kiedy wpadła pod koła samochodu nieostrożnego 52-letniego kierowcy. Mężczyzna właśnie usłyszał zarzuty.

Liczba przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła w sobotę 7 milionów. Około 30 procent przypada na Stany Zjednoczone, a 15 procent na Amerykę Łacińską. Liczba zgonów na całym świecie z powodu Covid-19 to 400 tys. W Polsce od początku pandemii wykryto już 26 561 zakażeń. Zmarło 1157 osób. W sobotę ministerstwo zdrowia poinformowało aż o 576 nowych przypadkach i 16 ofiarach śmiertelnych.

Nie z dziadkami w Krakowie, a z rodzicami w Los Angeles. 11-letni syn Alicji Bachledy-Curuś (37 l.) i Colina Farrella (44 l.) – Henry – spędza pandemię w Mieście Aniołów. Ostatnio nastolatek spotkał fotografów na spacerze z tatą. Jak widać na zdjęciach, towarzyszył im kolega i uroczy czworonóg. Niedawno Alicja zapewniała, że bez problemów dogaduje się z Colinem w sprawie wychowywania Henrego i chętnie wymienia się z nim opieką.

Nad miejscowością Kaniów w woj. śląskim przeszła trąba powietrzna. Żywioł w zaledwie kilkanaście sekund uszkodził 20 domów. Głównie ucierpiały dachy budynków. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Drży od tygodni o bezpieczeństwo swoje i ukochanej córeczki Elizabeth (2 l.) w Los Angeles. Weronika Rosati (36 l.) żyje ostatnio w takim wielkim stresie, że w końcu wylądowała u lekarza. Bez kroplówki, której zdjęcie zmęczona gwiazda pokazała na swoim InstaStory, się nie obyło. „Tak to jest, kiedy ma się stres i organizm odmawia współpracy z wykończenia”, czytamy.

Aż 529 tys.emerytów i rencistów musi przeżyć miesiąc za 1200 zł brutto lub mniej – tak wynika z najnowszego raportu ZUS, do którego dotarł Fakt. Aż o jedną dziesiątą wzrosła liczba osób z emeryturami do 500 złotych. W szybkim tempie przybywa także emerytów ze świadczeniami wyższymi niż 7 tys. zł brutto. Mimo waloryzacji kwotowo-procentowej przepaść między seniorami wciąż się powiększa!

Izabela Jachowska jest niekwestionowaną specjalistką od organizacji wesel. Była tancerka prowadzi w telewizji kilka programów o tematyce ślubnej i prowadzi firmę zajmującą się doradztwem ślubnym. We wszystkich działaniach wspiera ją mąż biznesmen, Krzysztof Jabłoński. Gwiazda opowiedziała nam, jak jej się żyje z mężem milionerem.

W mieszkaniu na os. Słowiki w Olkuszu (woj. małopolskie) znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny – informuje „Gazeta Krakowska”. Według relacji mieszkańców ciała były w stanie znacznego rozkładu. Martwa kobieta leżała na wersalce, a mężczyzna w przedpokoju. Jak doszło do tej tragedii? Sprawę bada prokuratura.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*