Andrzej Duda publicznie odpowiada na zarzuty

W Bytowie odbyło się kolejne spotkanie wyborcze Andrzeja Dudy. Spośród tłumnie przybyłych zwolenników prezydenta dało się usłyszeć męski głos, krzyczący „marionetka”. Prezydent podszedł do niego i starał się odpowiedzieć na jego pytania. – Ja nie mówię, że wszystko jest idealnie. Gdyby było wszystko idealnie, to bym siedmiu ustaw, o ile pamiętam, nie wetował – podkreślił prezydent.

Prezydent Duda odwiedził we wtorek firmę Wireland w Bytowie. Gdy opuszczał bramy zakładu, żegnało go kilkudziesięciu mieszkańców miasta. Jeden z nich nie przestawał wykrzykiwać do prezydenta: „marionetka”. Andrzej Duda wraz ze swoją ochroną podszedł do mężczyzny, aby zamienić z nim kilka słów. Okazało się jednak, że mieszkaniec Bytowa miał w zanadrzu kilka uwag, z którymi prezydent musiał się zmierzyć.

Mężczyzna powiedział, że w jego ocenie prezydent jest na świeczniku u prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Zaznaczył również, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków, a powinien nim być.

– Robię co w mojej mocy, by nim być. I właśnie dlatego podpisuję takie rozwiązania, jak tarcza antykryzysowa, jak 500 plus, jak rozwiązania, które służą polskiej rodzinie. Można się nie zgadzać z tą polityką, ktoś może uważać, że potrzebna jest polityka liberalna. Możemy na ten temat dyskutować – odpowiedział Duda. – Ja nie mówię, że wszystko jest idealnie. Gdyby było wszystko idealnie, to bym siedmiu ustaw, o ile pamiętam, nie wetował – dodał.

 Telewizja publiczna 

Rozmówca wytknął również prezydentowi role mediów publicznych, które dawno już straciły obiektywizm. Podkreślił, że są one jedynie maszyną propagandową, na którą rząd PiS przeznaczył 2 mld zł.

– Proszę pana, rozdajemy podatnikom ich pieniądze. Pieniądze, które wcześniej pozwalano kraść z Polski najprawdopodobniej, ponieważ mówimy o ponad 50 mld zł VAT-u, który był rozkradany”. (…) Telewizja, radio polskie realizują misję publiczną, czego nie realizują media komercyjne. To są 2 mld na media publiczne, które są, były i nimi będą – podkreślił prezydent.

 Poparcie Dudy topnieje 

Ostatnie badania nie przynoszą najlepszych wieści dla kandydata PiS. Wedle sondażu pracowni Estymator dla dorzeczy.pl, Andrzej Duda, chociaż pozostaje liderem z 43,1 proc. poparcia, to w porównaniu z poprzednim sondażem traci 2 punkty proc. Z kolei kandydat KO Rafał Trzaskowski może liczyć na 25,3 proc. głosów. On z kolei notuje wzrost poparcia o 3 punkty proc. Trzecie miejsce zajmuje niezależny kandydat Szymon Hołownia, na którego chce głosować 14,4 proc. badanych. Czwartą pozycję zajmuje Krzysztof Bosak z Konfederacji, który może liczyć na 7,4 proc. głosów, kolejną – kandydat PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z 6,8 proc. Najmniejszym poparciem cieszy się kandydat Lewicy Robert Biedroń. Uzyskał 2,6 proc. głosów.

Zobacz też:

Biedronka planuję powtórkę z promocji, którą urządziła miesiąc temu. Wtedy, na majówkę, zaoferowała Polakom, że jeśli kupią 12 wybranych piw butelkowanych, to drugie 12 dostaną gratis. Promocja cieszyła się wielkim sukcesem, w wielu sklepach piwa wyprzedały się na pniu. W poniedziałek 8 czerwca będzie ponownie dostępna, ale nieco zmieniono jej zasady.

Ta zbrodnia miała pozostać nierozwiązana. I udawało się to przez blisko 24 lata. W Hajnówce (woj. podlaskie) brutalnie zabito staruszkę. Skrępowane kablami ciało 73-latki znalazła jej córka, która akurat przyszła w odwiedziny. Sprawca przez blisko ćwierć wieku pozostawał nieuchwytny. Wydawało się, że nie odpowie za swój potworny czyn. Tak się jednak nie stało. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia w sprawie okrutnej zbrodni.

Lilah Brooks zginęła pod kołami samochodu, kiedy miała zaledwie roczek. Od pierwszych dni dziewczynka była oczkiem w głowie rodziców i starszego rodzeństwa, którzy przeżywają żałobę po jej nagłym odejściu. Była wesołym dzieckiem, uwielbiała tańczyć. Jej młode życie skończyło się przedwcześnie, kiedy wpadła pod koła samochodu nieostrożnego 52-letniego kierowcy. Mężczyzna właśnie usłyszał zarzuty.

Liczba przypadków koronawirusa na świecie przekroczyła w sobotę 7 milionów. Około 30 procent przypada na Stany Zjednoczone, a 15 procent na Amerykę Łacińską. Liczba zgonów na całym świecie z powodu Covid-19 to 400 tys. W Polsce od początku pandemii wykryto już 26 561 zakażeń. Zmarło 1157 osób. W sobotę ministerstwo zdrowia poinformowało aż o 576 nowych przypadkach i 16 ofiarach śmiertelnych.

Nie z dziadkami w Krakowie, a z rodzicami w Los Angeles. 11-letni syn Alicji Bachledy-Curuś (37 l.) i Colina Farrella (44 l.) – Henry – spędza pandemię w Mieście Aniołów. Ostatnio nastolatek spotkał fotografów na spacerze z tatą. Jak widać na zdjęciach, towarzyszył im kolega i uroczy czworonóg. Niedawno Alicja zapewniała, że bez problemów dogaduje się z Colinem w sprawie wychowywania Henrego i chętnie wymienia się z nim opieką.

Nad miejscowością Kaniów w woj. śląskim przeszła trąba powietrzna. Żywioł w zaledwie kilkanaście sekund uszkodził 20 domów. Głównie ucierpiały dachy budynków. Na razie nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

Drży od tygodni o bezpieczeństwo swoje i ukochanej córeczki Elizabeth (2 l.) w Los Angeles. Weronika Rosati (36 l.) żyje ostatnio w takim wielkim stresie, że w końcu wylądowała u lekarza. Bez kroplówki, której zdjęcie zmęczona gwiazda pokazała na swoim InstaStory, się nie obyło. „Tak to jest, kiedy ma się stres i organizm odmawia współpracy z wykończenia”, czytamy.

Aż 529 tys.emerytów i rencistów musi przeżyć miesiąc za 1200 zł brutto lub mniej – tak wynika z najnowszego raportu ZUS, do którego dotarł Fakt. Aż o jedną dziesiątą wzrosła liczba osób z emeryturami do 500 złotych. W szybkim tempie przybywa także emerytów ze świadczeniami wyższymi niż 7 tys. zł brutto. Mimo waloryzacji kwotowo-procentowej przepaść między seniorami wciąż się powiększa!

Izabela Jachowska jest niekwestionowaną specjalistką od organizacji wesel. Była tancerka prowadzi w telewizji kilka programów o tematyce ślubnej i prowadzi firmę zajmującą się doradztwem ślubnym. We wszystkich działaniach wspiera ją mąż biznesmen, Krzysztof Jabłoński. Gwiazda opowiedziała nam, jak jej się żyje z mężem milionerem.

W mieszkaniu na os. Słowiki w Olkuszu (woj. małopolskie) znaleziono zwłoki kobiety i mężczyzny – informuje „Gazeta Krakowska”. Według relacji mieszkańców ciała były w stanie znacznego rozkładu. Martwa kobieta leżała na wersalce, a mężczyzna w przedpokoju. Jak doszło do tej tragedii? Sprawę bada prokuratura.

FAKT.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*